Polfinale: Union Olimpija - Zlatorog, Tajfun - Krka

Laško, 19. 02. 2015 22.28 |

Znana sta polfinalna para zaključnega košarkarskega turnirja pokala Spar v Laškem. Pomerila se bosta branilka naslova novomeška Krka in Tajfun iz Šentjurja, in pa ljubljanska Union Olimpija ter Zlatorog iz Laškega.

Košarkarji Krke so naredili prvi korak v ubranitvi zgodovinskega prvega naslova pokalnega prvaka Slovenije. Krka je bila v zadnjem četrtfinalu nesporni favorit, za zmago pa se je morala potruditi bolj, kot je verjetno pričakovala. Kolpa je namreč dobila prvi polčas in bila tudi v nadaljevanju še nekaj časa povsem blizu. Šele v zadnjih desetih minutah so varovanci trenerja Aleksandra Džikića zaigrali nekoliko resneje in prišli do razlike za suvereno zmago.

Pri Krki je trener odpočil Malcolma Armsteada in Jasmina Hukića, tako da je bil najboljši strelec Aleksis Wangmene s 14 točkami, na drugi strani pa je Črt Ristič zbral 15 točk, Anže Cerkovnik pa enajst točk in 12 skokov.

Chris Booker
Chris Booker FOTO: ABA liga

Obračun med vodilno ekipo lige Telemach in Domžalčani je upravičil visoka pričakovanja. Ekipi sta prikazali všečno in napeto predstavo, v kateri so bili bolj spretni Šentjurčani, ki so si odločilno razliko priigrali ob koncu tretje četrtine. Pri vodstvu Helios Suns z 58:52 je Tajfun zaigral agresivneje v obrambi, pritisnil na organizatorja igre Heliosa Jana Močnika, ki je začel delati napake, hkrati pa z dobro igro v napadu (14 trojk) naredil ključni delni izid. Po 18:0 med 26. in 31. minuto (70:58) je imel Tajfun dovolj prednosti, da jo je kljub poskusom varovancev Gašperja Okorna (76:71) zadržal do konca in se skupaj s številnimi navijači veselil tretje uvrstitve med štiri najboljše v slovenskem pokalu. V polfinalu je bil Šentjur tudi 2006 in 2013.

Prvi strelec tekme je bil Đorđe Lelić, ki je 23 točk dosegel ob metu iz igre 6:10. Stanko Sebič je zbral 15 točk, 13 skokov pa je imel Emir Zimić. Na drugi strani je največ točk dosegel Luka Vončina (21), ki je svojo peto osebno napako dobil slabe štiri minute pred koncem, ko je bil Helios še v igri za preobrat.