Laščani drugič zapored usodni za Olimpijo: konec za zmaje v četrtfinalu, naprej Krka, Tajfun in Lastovka

Ljubljana, 17. 02. 2016 20.35 |

Košarkarji Zlatoroga so tako kot lani izločili Union Olimpijo iz Pokala Spar. Nekdanji trener zmajev Aleš Pipan je z varovanci dobil tudi drugo četrtfinalno tekmo in Laščani so v Ljubljani slavili s še višjo razliko (71:76). V polfinalu tudi Krka, Tajfun in Lastovka.

Ljubljančani se poslavljajo od nadaljnjega tekmovanja, Krka je tudi na drugem obračunu ugnala Helios Suns. FOTO: Damjan Žibert

Znana sta polfinalna para zaključnega turnirja pokala Spar, ki ga bo konec tedna gostila dvorana Tivoli. V petek ob 18.15 se bosta pomerila državni prvak Tajfun in branilec lovorike Krka, ob 20.30 pa Zlatorog, ki je v četrtfinalu izločil Union Olimpijo, ter novinec med elito Lastovka iz Domžal. Finale bo v nedeljo ob 18. uri. Zlatorog je drugo leto zapored v pokalu Spar izločil Union Olimpijo. Lani v domači dvorani, tokrat pa v seštevku dveh tekem. Včeraj v treh Lilijah je slavil s točko razlike, v dvorani Tivoli pa je bil boljši s 76:71. Lastovka je izločila Hopse Polzelo, potem ko je nadoknadila štirinajst točk iz prve tekme, Tajfun je drugo tekmo doma proti Šenčurju sicer izgubil za šest točk, a je imel 24 točk zaloge iz prve, Krka pa je bila dvakrat boljša od Helios Suns.

Laščani so vnovič prikazali izjemno borbo na parketu in lepo kolektivno igro ter povsem zasluženo prišli v polfinale. Tekma je bila hkrati zelo zanimiva tudi za gledalce, saj so gostje zapravili 15 točk naskoka iz prvega polčasa in zmago rešili šele v zaključku. Ljubljančani so imeli tri minute pred koncem šest točk prednosti (69:63). A trener Zlatoroga Aleš Pipan je še pravočasno prekinil domači niz, Goran Jurak in druščina pa je poskrbela, da bo morala Union Olimpija še počakati na svoj jubilejni dvajseti naslov v pokalu. Na papirju bo imel Zlatorog - prvak pokala je bil 2004 - v polfinalu najlažjega nasprotnika, ekipo, ki v tej sezoni prvič nastopa v prvi slovenski ligi. Zanjo je bila že uvrstitev v četrtfinale fantastičen uspeh, visoka zmaga na drugi tekmi v Domžalah proti Hopsom pa bo v petek privabila lepo število pristašev Lastovke na zgodovinsko predstavo v hram slovenskega športa. Varovanci Andreja Žaklja so v drugem polčasu suvereno držali prednost okoli dvajsetih točk, v nervoznem zaključku tekme pa sta Dragan Pušič (20 točk) in Mensud Julević (14) ohranila mirno roko s črte prostih metov.

Drugi polfinale bo ponovitev lanskega, v katerem je Krka srečno izvlekla zmago in na koncu v finalu prepričljivo premagala Zlatorog. Tajfun se je v polfinale uvrstil z 18 točkami prednosti. Šenčur je sicer drugo tekmo v Šentjurju dobil s 63:57, vendar je napredovanje zapravil 24 ur prej, ko je v domači dvorani odigral eno najslabših tekem v sezoni. V Šentjurju sta imela le dva igralca dvomestni izkupiček; Sandi Čebular (18) pri domačih in Jan Špan (13) za goste. Najbolj prepričljiva je bila Krka, ki bo na zaključnem turnirju naskakovala tretji zaporedni naslov v pokalu Spar. Helios Suns je v Domžalah premagal z 71:64, v Novem mestu pa z 71:65. Do druge zmage je sicer prišla šele v zadnjih minutah, saj je bil rezultat v 37. minuti izenačen na 64:64. Mirko Mulalić je dosegel 16 točk, eno manj je zbral Jure Lelić, pri gostih pa sta izstopala Hugh Robertson (17) in Djordje Lelić (14).