'Pohrustal' jih je LeBron

Cleveland, 19. 03. 2014 07.22 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so v noči na sredo s 100:96 ugnali Cleveland Cavaliers. Junak zmage je bil LeBron James, ki je tekmecem nasul kar 43 točk, temu pa dodal še šest skokov.

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so se na gostovanje k Cleveland Cavaliers odpravili z eno samo željo – zmagati. A gostovanje še zdaleč ni bilo lahko, saj se je gostitelj na krilih navijačev skušal biti kar se da neugoden za tekmeca. Prva tarča je bil nekdanji zvezdnik moštva LeBron James, ki pa je že v prvi četrtini jasno pokazal, da je prebolel vse kar se mu je slabega zgodilo ob menjavi delovnega okolja.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

V prvi četrtini, ki so jo gostje dobili s 37:25, je namreč dosegel 25 točk in navijačem jasno sporočil, da bo to njegov večer. V nadaljevanju so nekoliko bolje zaigrali domačini, ki so dobili drugo in tretjo četrtino, pred sklepnim delom dvoboja pa izid poravnali (79:79). V zadnji četrtini so poizkušali z narekovanjem ritma, a se jim ni izšlo. Tekmec je njihove napake s pridom izkoristil in se veselil zmage s 100:96.

"Ne vem, to je pač eden izmed trenutkov, ko gre vse,“ je po končanem dvoboju skušal stvari pojasniti James, ki je zadel 10 od 11 metov, petkrat pa zadel tudi za 3 točke. "Ko sem zadel prvih nekaj metov, sem začutil, da bi se lahko zaustavil pri petdesetih, morda šestdesetih točkah,“ je še dodal prvi zvezdnik lige.

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 96:100
Atlanta Hawks - Toronto Raptors 118:113 (podaljšek)
Portland Trail Blazers - Milwakee Bucks 120:115 (podaljšek)
Sacramento Kings - Washington Wizards 117:111 (podaljšek)
Golden State Warriors - Orlando Magic 103:89