Zadar, 15. 10. 2012 21.48 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 4. krogu regionalne lige ABA na gostovanju pri Zadru vknjižili prepričljivo zmago z 78:66. Najučinkovitejši v vrstah slovenskega podprvaka je bil Dylan Page (17 točk).

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so po evroligaški zmagi nad Cantujem morali še na eno zahtevno gostovanje, tokrat v regionalni konkurenci, in sicer v dvorano Krešimirja Čosića v Zadar. Trener Sašo Filipovski tako po četrtkovem evropskem obračunu ni imel pretirano veliko časa za regeneracijo svojih varovancev. Čakala jih je namreč nekaj sto kilometrov dolga pot in nato še tradicionalno zahteven tekmec s hrvaške obale. V uvodni četrtini, ki so jo slovenski podprvaki dobili s 26:25, so imeli največ težav v obrambi in predvsem s skokom pod svojim obročem, v nadaljevanju pa so omenjeni element igre vsaj deloma izboljšali. V drugih desetih minutah dvoboja so namreč na krilih Dylana Pagea in Jake Blažiča pobegnili domačinom, si priigrali devet točk naskoka, nato pa vnovič nekoliko zaspali v obrambi, kar je tekmec s pridom izkoristil. Do izteka prvega polčasa so se namreč izbranci Anteja Nazorja povsem približali zmajem in na odmor odšli z vsega dvema točkama zaostanka (39:41).

Sašo Filipovski je s svojo močno prenovljeno zasedbo vknjižil še en dober rezultat. FOTO: Damjan Žibert

Čeprav se dvoboj ni nadaljeval po željah zmajev, ki so slabo skakali predvsem za odbitimi žogami pod svojim obročem, jim je igra v zadnjih minutah tretje četrtine stekla. Razigrali so se predvsem Dražen Bubnić, Alen Omić in Dominic Waters in dobri dve minuti pred iztekom tretje četrtine so zmaji vodili že za 11 točk (57:46) in domači trener je bil primoran vzeti minuto odmora. Sledila je conska obramba Zadrčanov, ki pa ni povzročala težav Ljubljančanom. Ti so si namreč pred sklepnimi desetimi minutami obračuna priigrali kar 13 točk naskoka (61:48) in bili zelo blizu še tretji zmagi na štirih dvobojih v regionalni konkurenci.

V zadnji četrtini pa so se dokončno prebudili domačini in na krilih glasnih navijačev naredili kar nekaj sivih las trenerju Filipovskemu. Omenjeni namreč ni našel pravih napotkov za svoje varovance, ki so nerazumljivo popustili in po petih minutah igre je gostiteljem uspelo prepoloviti zaostanek za tekmecem. Za kaj več pa jim je zmanjkalo moči. Olimpija je namreč v sklepnih trenutkih dvoboja ohranila mirne živce in se zasluženo veselila zmage z 78:66.