Po 17 porazih prva zmaga za sixers, Udrih poražen v Houstonu

Houston, 04. 12. 2014 07.39 |

Košarkarji Philadelphia 76ers so v ligi NBA vendarle prekinili negativni niz 17 porazov. Gostovanje pri Minnesoti so sklenili s prvo letošnjo zmago s 85:77. Na parket je stopil tudi Beno Udrih, ki je skupaj z Memphisom doživel poraz v gosteh pri Houstonu, ki je bil boljši s 105:96.

Beno Udrih je v 21 minutah igre za Memphis prispeval devet točk, štiri podaje, tri skoke, ukradeno žogo, v statistiko tekme pa je vpisal tudi tri izgubljene žoge. Za Memphis je bil to prvi poraz po petih zmagah v nizu. Memphis, 15 zmag in trije porazi, je tako padel na drugo mesto ligaške razpredelnice, saj ima od vodilnega moštva Golden State Warriors en poraz več. Branilci naslova prvakov lige NBA San Antonio Spurs so gostovanje pri Brooklyn Nets sklenili s porazom po podaljšku s 93:95 ter tako končali zmagoviti niz osmih zaporednih zmag. Za mrežice se je izkazal Mirza Teletović s 26 točkami, kar je njegov najboljši izkupiček v sezoni, in rekordnimi 15 ujetimi odbitimi žogami. Za francoskim zvezdnikom San Antonia Tonyjem Parkerjem je slab večer, ko je vpisal le devet točk, ob metu iz igre 4:8. Najbolj učinkovit pri Spurs je bil Danny Green z 20 točkami.

Thaddeus Young
Thaddeus Young FOTO: Reuters

V Philadelphii se veselijo zgodnjega Miklavževega darila, ko so po 17 porazih vendarle zmagali ter se tako izognili neslavni izenačitvi najslabšega uvoda v sezono v zgodovini severnoameriške profesionalne košarkarske lige. V zgodovinskih almanahih lige NBA si tako najslabši začetek v sezono lasti še naprej New Jersey Nets, zdaj Brooklyn Nets, ki v sezoni 2009/10 na uvodnih 18 tekmah ni okusilo slasti zmage. Najboljši dosežek večera v "derbiju" najslabših moštev lige je uspel Michaelu Carter-Williamsu, ki je za zmago Philadelphie prispeval 20 točk, devet skokov in devet podaj, Robert Covington pa je devet od 17 točk prispeval v zadnji četrtini. "Čutim neverjetno olajšanje, kot da bi mi nekdo s pleč snel ogromno breme. Mislim, da ne govorim le v lastnem imenu, temveč podobno olajšanje čutijo tudi tudi člani celotnega kolektiva," je bil s prvo zmago v sezoni zadovoljen Carter-Williams. Ekipa Timberwolves je igrala brez poškodovane trojke Nikole Petkovića, Kevina Martina in Rickyja Rubia, imela pa je le 36-odstotni izkupiček meta iz igre in 19 izgubljenih žog.

Na preostalih tekmah so Chicago Bulls s 102:95 odpravili Charlotte Hornets na krilih Katalonca Pau Gasola, ki je zablestel z 19 točkami in 15 skoki. Los Angeles Lakers še vedno ostajajo daleč od nekdanje slave in se držijo mest pri repu lestvice s 14 porazi ter le petimi zmagami. Tokrat je bilo uspešnejše moštvo Washington Wizards s 111:95, čeprav je prvi zvezdnik jezernikov Kobe Bryant vpisal 29 točk. Pri čarovnikih so bili razpoloženi Bradley Beal s 27 točkami, John Wall je dodal 17 točk in 15 asistenc, medtem ko je Kris Humphris prispeval 20 skokov. LA Clippers so bili s 114:86 boljši od Orlando Magic, košarkarji Boston Celtics so po podaljšku s 109:102 odpravili Detroit Pistons, ekipa Atlanta Hawks pa je s 112:102 nadigrala Miami Heat. Košarkarji Dallas Mavericks brez Dirka Nowitzkega so s 107:105 premagali Milwaukee Bucks, najboljša ekipa Vzhoda Toronto Raptors pa je bila s 123:104 boljša od Utah Jazz, tudi po zaslugi Kyla Lowryja, ki se je ustavil pri rekordnem izkupičku 39 točk.

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 105:96
Charlotte Hornets - Chicago Bulls 95:102
Washington Wizards - Los Angeles Lakers 111:95
Boston Celtics - Detroit Pistons 109:102 (podaljšek)
Brooklyn Nets - San Antonio Spurs 95:93 (podaljšek)
Miami Heat - Atlanta Hawks 102:112
Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks 105:107
Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers 77:85