Phoenixu uspel preobrat, Dragić spet blestel

Phoenix, 24. 11. 2012 08.24 |

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je v zmagi ekipe Phoenix Suns nad ekipo Charlotte Bobcats (111:108) spet blestel. Dosegel je 20 točk, od tega 12 v zadnjih šestih minutah in pol.

Košarkarji NBA-moštva Phoenix Suns, pri katerih si kruh služi tudi slovenski reprezentant Goran Dragić, so v noči na soboto ugnali moštvo Charlotte Bobcats. Varovanci Alvina Gentryja so v tretji četrtini zaostajali že za 19 točk, nato pa zaigrali kot najbolje znajo in izsilili podaljšek, ki so ga dobili z 8:5 in se veselili končne zmage s 111:108. Junaka popolnega preobrata sta bila Markieff Morris (23 točk) in Dragić (20 točk).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Ljubljančan je zablestel v ključnih trenutkih dvoboja, saj je v zadnjih šestih minutah in pol rednega dela dvoboja dosegel 12 točk. "Šli smo z minus 19 na plus enajst, kar je skok, velik 30 točk. Česa takšnega že dolgo nisem videl,“ je bil po dvoboju zadovoljen trener zmagovalcev Gentry. Sunsi tako v novem tekmovalnem letu še naprej blestijo

Phoenix Suns - New Orleans Hornets 111:108 (podaljšek)
Charlotte Bobcats - Atlanta Hawks 91:101
Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 108:104
Boston Celtics - Oklahoma City Thunder 108:100
Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers 86:76
Detroit Pistons - Toronto Raptors 91:90
Houston Rockets - New York Knicks 131:103
Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 106:98