Phoenix zmagal, Zoran Dragić dosegel prve točke

Phoenix, 03. 01. 2015 07.35 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v noči na soboto premagali Philadelphia 76ers (112:96), poleg dvojnega dvojčka Gorana Dragića (10 točk, 10 skokov) pa se je med strelce vpisal tudi njegov mlajši brat Zoran (3 točke).

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns proti Philadelphija 76ersom niso imeli posebej zahtevnega dela. Gostitelji so namreč dobili uvodno četrtino, drugo prepustili tekmecu, v nadaljevanju pa zaigrali, kot najbolje znajo. Goran Dragić se je tokrat izkazal z 10 točkami in prav toliko skoki ter vknjižil dvojni dvojček. Razpoloženi pa so bili tudi Gogijevi soigralci, med njimi njegov mlajši brat Zoran, ki je dosegel prve tri točke v dresu sonc.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Izbranci Jeffa Hornacka so se ob koncu veselili zanesljive zmage s 112:96, s po 21 točkami pa sta bila najučinkovitejša pri zmagovalcih Markieff Morris in Gerald Green. "Fantje so potrebovali nekaj več časa, da zaigrajo kot najbolje znajo. Ob polčasu se je prav videlo, kako jasen je njihov cilj," je po zmagi povedal trener zmagovalne zasedbe Jeff Hornacek.

V noči na soboto so bili aktivni tudi Memphis Grizzlies Bena Udriha, ki so na gostovanju v Los Angeles premagali Lakerse (109:106), slovenski branilec pa je k zmagi prispeval 16 točk.

Phoenix Suns - Philadelphia 76ers 112:96
Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 106:109
Charlotte Hornets - Cleveland Cavaliers 87:91
Orlando Magic - Brooklyn Nets 98:100
Boston Celtics - Dallas Mavericks 101:119
New York Knicks - Detroit Pistons 81:97
New Orleans Pelicans - Houston Rockets 111:83
Oklahoma City Thunder - Washington Wizzards 109:102