Phoenix praznih rok iz Toronta

Toronto, 25. 11. 2014 07.40 |

Košarkarji Phoenixa so v ligi NBA izgubili v Torontu s 100:104. Goran Dragić je v 21:14 minute zbral šest točk, štiri podaje in skok, njegov brat Zoran pa ni bil v postavi zasedbe iz Arizone. V kanadski ekipi je bil najbolj učinkovit litovski center Jonas Valanciunas s 27 točkami in 11 skoki.

Vodilna ekipa v vzhodni konferenci je dosegla peto zaporedno zmago, na dosedanjih štirinajstih tekmah pa njeno razmerje v zmagah in porazih znaša 12-2. Za zadnjo zmago nad slovensko obarvanim Phoenixom je najbolj zaslužen litovski center Jonas Valanciunas, ki je dosegel svoj strelski rekord v ligi NBA. Tekmo je končal s 27 točkami, temu lepemu strelskemu izkupičku pa je dodal še 11 skokov. Poleg njega se je izkazal DeMar DeRozan s 23 točkami, v gostujoči zasedbi pa je bil najbolj učinkovit Eric Bledsoe s 25 točkami. Cleveland je na domačih tleh zanesljivo premagal Orlando s 106:74, prvi zvezdnik LeBron James pa je že v prvi četrtini dosegel 16 od skupno 29 točk, temu pa je dodal še enajst podaj in štiri skoke.

James Harden
James Harden FOTO: Reuters

Houston je na krilih Jamesa Hardena ugnal New Yorka z 91:86. Član zmagovite ameriške reprezentance na letošnjem svetovnem prvenstvu v Španiji je kratkohlačnikom nasul 36 točk, hkrati pa dosegel zadnjih dvanajst točk za svojo ekipo. Na preostalih štirih tekmah so slavile gostujoče ekipe. Los Angeles Clippers so zmagali v Charlottu s 113:92, najboljša moža na igrišču pa sta bila Blake Griffin z 22 točkami in 16 skoki ter Chris Paul z 22 točkami in 15 podajami. Portland je dokaj zanesljivo zmagal v Philadelphii s 114:100, najbolj pa se je izkazal LaMarcus Aldridge s 33 točkami in 11 skoki. Ob tem kaže omeniti, da Philadelphia v tej sezoni še ni okusila slasti zmage, njen izkupiček je 0-14.

Indiana je slavila v Dallasu s 111:100, prvi strelec zmagovite ekipe pa je bil Donald Sloan z 29 točkami. Bolj razburljivo je bilo v olimpijskem Salt Lake Cityju, kjer je Chicago zmagal s 97:95. Največ zaslug za zmago ekipe iz vetrovnega mesta si lasti Jimmy Butler s 25 točkami, izkazala sta se tudi rekonvalescenta Pau Gasol in Derrick Rose. Španec je dosegel 23, Američan pa 18 točk.

Toronto Raptors - Phoenix Suns 104:100
Charlotte Hornets - Los Angeles Clippers 92:113
Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 106:74
Philadelphia 76ers - Portland Trail Blazers 100:114
Houston Rockets - New York Knicks 91:86
Dallas Mavericks - Indiana Pacers 100:111
Utah Jazz - Chicago Bulls 95:97