Phoenix po treh porazih znova do zmage, Memphis klonil v Minnesoti

Phoenix, 07. 02. 2015 08.34 |

V košarkarski ligi NBA sta v noči na soboto zaigrala dva Slovenca. Goran Dragić je skupaj z moštvom Phoenix Suns slavil domačo zmago proti Utah Jazz s 100:93. Beno Udrih in ekipa Memphis Grizzlies pa sta izgubila v gosteh pri Minnesoti za eno točko z 89:90.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Na tekmi v Phoenixu je bil prvi strelec tekme Marcus Morris. Član rezervne postave je v 33 minutah igre z 12 skoki in 34 točkami postavil osebni rekord kariere v ligi NBA. Morris, za Phoenix igra tudi njegov brat dvojček Markieff (12 točk), je 24 točk dal v prvem polčasu. Slovenski organizator igre Goran Dragić je na parketu preživel 27 minut, v tem času pa je v statistiko vpisal devet točk, šest podaj in tri skoke ob metu iz igre 4:8. Zoran Dragić je obsedel na klopi, saj ni dobil priložnosti za igro.

Phoenix je zmagal po treh porazih in z 29 zmagami in 23 porazi trdno drži osmo mesto na razpredelnici zahodne konference lige NBA, ki še zagotavlja nastop v končnici prvenstva.

Košarkarje Memphisa je po osmih zaporednih zmagah presenetila najslabša ekipa zahodne konference Timberwolves (10 zmag, 40 porazov), ki si skupaj z najslabšim moštvom Vzhoda New York Knicks deli zadnje mesto v razvrstitvi lige NBA.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Na tekmi v Minneapolisu se je odvijal tudi španski dvoboj. Ricky Rubio je bil uspešnejši in je dobil dvoboj s 17 točkami za domače moštvo, njegov rojak v dresu gostujočega Memphisa Marc Gasol je dal dve točki manj. Soigralec Gasola slovenski košarkar Beno Udrih je v 12 minutah na parketu prispeval štiri točke, ob metu iz igre 2:4, tri skoke in štiri podaje, v statistiko pa je vpisal tudi eno ukradeno in dve izgubljeni žogi. Memphis (37 zmag, 13 porazov) tudi po porazu z Minnesoto ostaja na drugem mestu zahoda.

Atlanta, z 42 zmagami in zgolj devetimi poraz najbolj prepričljiva ekipa v dosedanjem delu lige NBA, je na domačem igrišču premagala Golden State, vodilno ekipo zahodne konference (39-9). Kar sedem igralcev zasedbe iz olimpijskega mesta je doseglo več kot deset točk, na tem dvoboju pa jo je krasil tudi izjemen met za tri točke (15-27). Najbolj učinkovit je bil Jeff Teague s 23 točkami, Paul Millsap je prispeval dve manj. V kalifornijski ekipi sta se izkazala Klay Thompson in Stephen Curry, skupaj sta dosegla 55 od skupno 116 točk.

Anthony Davis je ob zvoku sirene zadel trojko za zmago New Orleansa.
Anthony Davis je ob zvoku sirene zadel trojko za zmago New Orleansa. FOTO: Reuters

Indiana je prekinila zmagoviti niz Clevelanda in mu po 12 tekmah prizadejala prvi poraz. Za zmago domače ekipe si največ zaslug lasti nekdanji igralcev konjenikov C.J. Miles, ki je dosegel 26 točk, od tega kar 16 v prelomni zadnji četrtini. Izkazala sta se tudi George Hill z 20 točkami in sedmimi podajami ter David West z 20 točkami in 13 skoki, v gostujoči ekipi pa sta prednjačila Kyrie Irving z 29 točkami in petimi asistencami ter LeBron James s 25 točkami, petimi skoki in petimi podajami.

New Orleans je v gosteh ugnal Oklahomo s 116:113. Anthony Davis je za zmago gostujoče ekipe prispeval 41 točk, v domači ekipi pa se je izkazal Russell Westbrook z 48 točkami, 11 podajami in devetimi skoki. Ob tem kaže omeniti, da je Westbrook dosegel svoj najboljši strelski izkupiček odkar nastopa v ligi NBA, hkrati pa je prvi igralec, ki je v tej sezoni na dveh zaporednih tekmah dosegel več kot 40 točk.

Brooklyn je v sosedskem dvoboju ugnal New York z 92:88, Orlando je bil po podaljšku boljši od Los Angeles Lakers s 103:97, Toronto pa je na kolena položil Los Angeles Clippers s 123:107. Boston je na domačih tleh ukanil Philadelphio s 107:96, Detroit je premagal Denver z 98:88, Houston pa Milwaukee s 117:111. Prvak San Antonio je na domačih tleh ugnal Miami z 98:85, pri vročici pa je manjkal prvi zvezdnik Dwyane Wade.

Phoenix Suns - Utah Jazz 100:93
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 90:89
Brooklyn Nets - New York Knicks 92:88
Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 103:99
Orlando Magic - Los Angeles Lakers 103:97 (podaljšek)
Toronto Raptors - Los Angeles Clippers 123:107
Atlanta Hawks - Golden State Warriors 124:116
Boston Celtics - Philadelphia 76ers 107:96