Philadelphia prekinila rekorden niz 26 zaporednih porazov

Philadelphia, 30. 03. 2014 09.47 |

Moštvo košarkarske lige NBA San Antonio Spurs je premagalo New Orleans Pelicans in tako vknjižilo že 17. zaporedni uspeh, kar je najdaljši niz ekipe. Na drugi strani so košarkarji Philadelphie z zmago proti Detroitu prekinili najdaljši negativni niz 26 zaporednih porazov.

Thaddeus Young je bil z 21 točkami prvo ime Philadelphie.
Thaddeus Young je bil z 21 točkami prvo ime Philadelphie. FOTO: Reuters

Tim Duncan je za zmago San Antonia prispeval 12 točk in osem skokov, ekipa pa je zdaj izenačila najdaljši niz zmag v zgodovini franšize. Marco Belinelli je prispeval 18 točk, nazadnje pa so Spursi takšen niz uprizorili v sezoni 1995/96. Za San Antonio so se izkazali še Manu Ginobili in Kawhi Leonard s po 15 točkami in Austin Daye s 13. "Ekipa resnično igra premeteno košarko in vsi se tega dobro zavedamo. Res sem počaščen, da sem del tega moštva," je po tekmi dejal Daye. Za New Orleans je bil z 18 točkami najboljši "rezervist" Brian Roberts, Austin Rivers jih je dodal 16, Tyreke Evans pa 11.

Philadelphio je ves ta čas spremljal negativni niz porazov, sinoči bi lahko z morebitnim 27. zaporednim postavili nov rekord lige NBA. A ga na srečo ekipe niso. Philadelphia je dominirala vso tekmo proti Detroitu in na koncu zmagala s 123:98. Thaddeus Young je tekmo končal z 21 točkami, šestimi ujetimi žogami in tremi podajami, ekipa pa je do danes od 26 porazov v nizu kar 18-krat zapored klonila doma. "Vesel sem za igralce in res vesel za gledalce," je po tekmi povedal trener sixersov Brett Brown. Prav tako 21 točk za domače je prispeval še Michael Carter-Williams, medtem ko je bil v dresu Detroita z 20 točkami in desetimi skoki najboljši Greg Monroe.

V preostalih štirih tekmah so Houston Rockets s 107:118 izgubili proti Los Angeles Clippers, Washington Wizards so s 101:97 ugnali Atlanta Hawks, Dallas Mavericks sp bili s 103:100 boljši od Sacramento Kings, Milwaukee Bucks pa so s 67:88 klonili proti Miami Heat.

Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 123:98
Houston Rockets - Los Angeles Clippers 107:118
Washington Wizards - Atlanta Hawks 101:97
Dallas Mavericks - Sacramento Kings 103:100
Milwaukee Bucks - Miami Heat 67:88
San Antonio Spurs - New Orleans Pelicans 96:80