Crvena zvezda zasijala v Tivoliju, drugi zaporedni poraz Olimpije

Ljubljana, 08. 10. 2017 16.34 |

Legendarna dvorana Tivoli ni prinesla sreče košarkarjem Petrol Olimpije, ki so v regionalni ligi Aba na derbiju z beograjsko Crveno zvezdo zabeležili drugi zaporedni poraz (73:82). Navijače je razhudila sodniška trojka, ki je hitro izključila kapetana zmajev Gregorja Hrovata.

Ljubljansko moštvo je v regionalnem tekmovanju zabeležilo drugi zaporedni poraz. FOTO: Damjan Žibert
Vodstvo ljubljanskega kluba je potrdilo, da se je ekipi pridružil nekdanji slovenski reprezentant in član Olimpije Domen Lorbek.

Košarkarji Petrola Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Aba. Pred približno 3000 gledalci v dvorani Tivoli so morali priznati premoč aktualnemu prvaku in edinemu evroligašu v tem tekmovanju Crveni zvezdi. Dvoboj državnih prvakov iz dežel, ki sta se pred točno tremi tedni pomerili v finalu evropskega prvenstva v Istanbulu - v obeh ekipah je bil le en reprezentant, Branko Lazić, - so po zaslugi boljšega drugega polčasa dobili Srbi. Delo jim je precej olajšala sodniška trojka, ki je na začetku druge četrtine poslala pod tuš kapetana Petrola Olimpije Gregorja Hrovata. V nekaj sekundah je dobil nešportno osebno in tehnično, kar po novih pravilih pomeni izključitev. To se je zgodilo pri vodstvu 31:18. Domači se od šoka in izgube prvega strelca niso pobrali. Crvena zvezda je do odmora prešla v ospredje (43:42), v tretji četrtini je prednost utrdila (64:58), v zadnjih desetih minutah pa jo suvereno zadržala.

Pri Ljubljančanih so imeli štirje igralci dvomestne številke. S statističnim indeksom 21 je izstopal Jordan Morgan z desetimi točkami, 12 skoki in štirimi podajami. Največ košev je dal Talor Battle (17), sledila pa sta mu Roko Badžim 12 (trojke 2:4) in Devin Oliver (11 točk, 4 skoke). Olimpija bo v naslednjem tednu zagotovo odigrala dve tekmi - v sredo uvodno v Ligi prvakov v gosteh pri francoskem Strasbourgu, v nedeljo četrti krog lige Aba pri Mega Memaxu, v primeru končanja sodniške stavke v slovenskem prvenstvu pa morda še eno.

Izidi 3. kroga lige Aba:

Petrol Olimpija ‒ Crvena zvezda 73:82 (29:18, 42:43, 58:64)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 3000, sodniki: Radović (Hrvaška), Dragojević, Koljenšić (oba Črna gora).
* Petrol Olimpija: Kastrati 6, Radulović 2, Oliver 11 (1:2), Špan 5, Bubnić 3, Badžim 12 (6:6), Morgan 10, Battle 17 (7:7), Hrovat 7.
* Crvena zvezda: Kešelj 2, Radičević 4, Dangubić 5 (2:4), Lazić 4 (2:2), Lazarević 2, Dobrić 17, Janković 13, Rochestie 16 (4:4), Lessort 12 (0:2), Bjelica 7 (3:4).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 14:15, Crvena zvezda 11:16.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 5:20 (Badžim 2, Špan, Bubnić, Hrovat), Crvena zvezda 5:23 (Dobrić 3, Dangubić, Janković).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 17, Crvena zvezda 20.