Beograd, 01. 12. 2013 18.35 |

Košarkarji beograjskega Partizana so v 10. krogu lige ABA s 63:52 ugnali ljubljansko Union Olimpijo. Slovenski podprvaki so v prvem delu obračuna igrali zelo dobro, v nadaljevanju pa dovolili tekmecu, da se razigra in vknjiži novo zmago.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so se samozavestno odpravili na gostovanje v Beograd, kjer so Partizanu v prvem polčasu povzročali ničkoliko preglavic. Že otvoritev z dvema trojkama (Sasu Salin, Deividas Gailius) je predstavljala napoved za dober večer zmajev, ki so v prvi četrtini vseskozi narekovali ritem in si pred drugimi desetimi minutami priigrali tri točke prednosti (20:17). V 2. četrtini so zmaji nadaljevali z dobro obrambo in raznovrstno igro v obrambi, vendarle pa si ob koncu prvega polčasa niso uspeli priigrati vsaj minimalne prednosti. Prebujeni črno – beli so namreč v zaključku polčasa odigrali zelo zbrano in na odmor odšli s prednostjo štirih točk.

Zmaji so v nadaljevanju povsem popustili.
Zmaji so v nadaljevanju povsem popustili. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju dvoboja so Ljubljančani skušali tekmecu še enkrat vsiliti svoj ritem, a bili pri tem neuspešni. Duško Vujošević je namreč svojim izbrancem jasno povedal na kaj naj bodo pozorni in njegova navodila so v celoti upoštevali. Tako so si uspeli pred sklepnim delom dvoboja priigrati pet točk naskoka (49:44). Partizan pa je tudi zadnjih deset minut dvoboja začel odločno. S trojko Bogdana Bogdanovića so pobegnili že za osem točk, česar pa zmaji vse do izteka igralnega časa niso uspeli izničiti. Še več – Partizan je uspel razliko še nekoliko povišati in se veselil zmage s 63:52.

Partizan - Union Olimpija 63:52 (17:20, 35:31, 49:44)