Partizan previsoka ovira za Novomeščane

Novo mesto, 28. 01. 2012 20.45 |

V 17. krogu regionalne košarkarske lige ABA so igralci beograjskega Partizana v dvorani Leona Štuklja z 79:70 premagali novomeško Krko. Najučikovitejši pri domačinih je bil Zoran Dragić (17 točk).

Košarkarji novomeške Krke so se nekaj ur pred začetkom dvoboja znašli v manjših kadrovskih težavah. Klub je po slabem mesecu dni nekoliko nepričakovano zapustil Američan Ben Hansbrough, trener Aleksander Sekulić pa je moral tako v zadnjem hipu prilagoditi sistem igre. Partizan si je do izteka prve četrtine priigral devet točk naskoka (23:14), drugih deset minut čiste igre pa je pripadlo gostiteljem (24:23).

Zoran Dragić je dosegel 17 točk.
Zoran Dragić je dosegel 17 točk. FOTO: Damjan Žibert

V tretji četrtini so imeli Novomeščani kar nekaj dobrih minut, vendar vseh priložnosti za znižanje razlike proti uglednemu tekmecu niso izkoristili. Tako so imeli gostje iz Beograda pred zadnjim delom dvoboja še šest točk naskoka (63:57), kar so brez večjih težav zadržali in razliko do izteka igralnega časa še povečali. Ob koncu je ta znašala devet točk. Partizan je tako vknjižil 12. letošnjo zmago (79:70), slovenski državni prvaki pa ostajajo pri petih.

Najboljši strelec pri domačih je bil s 17 točkami Zoran Dragić, pri zmagovalcih pa jih je 14 dosegel Milan Mačvan.