Nov poraz Olimpije v regionalni ligi, rekord Crvene zvezde

Ljubljana, 04. 01. 2015 20.14 |

V 16. krogu košarkarske lige ABA sta se v Stožicah pomerili Union Olimpija in Crvena zvezda. Beograjčani tudi po gostovanju v Ljubljani ostajajo edina neporažena ekipa v ligi (91:81).

Marko Marinović
Marko Marinović FOTO: Miro Majcen

Crvena zvezda se je do 16. kroga zdela nepremagljiva, saj je dobila prav vse tekme in je bila še edina nepremagana ekipa lige. Olimpija se ji je dobro upirala, pokazala, da so Beograjčani premagljivi, vendar priložnosti ni izkoristila. Gosti so do 16. zaporedne zmage, kar je absolutni rekord lige Aba (15 zmag je v sezoni 2007/08 nanizal tudi Partizan), prišli v zadnji minuti tekme.

Beograjčani so tekmo začeli bolje, povedli s 6:2, nato pa se je razigral Klemen Prepelič. S prvo trojko je svojo ekipo približal, z drugo poskrbel za prvo vodstvo zmajev na tekmi, nato je z metom za tri točke hitro vrnil Branko Lazić, Mariborčan pa se ni ustavil, zadel še dve trojki in Olimpijo oddaljil na 14:9. V 10. minuti je tri točke vpisal še Paolo Marinelli za 22:17, Hrvat pa je pet zaporednih točk dosegel še na začetku druge četrtine in povišal na 27:19.

Crvena zvezda je pri 27:22 vzela time out, ki ji je koristil. S štirimi točkami je ujela priključek, v 15. minuti izenačila, nato pa še povedla na krilih Nikole Kalinića s 34:29. V 17. minuti so domači znižali na 39:40, prek Hrista Nikolova pa še povedli. Isti igralec je nekaj trenutkov kasneje zadel še trojko, v 19. minuti pa je za tri zadel še Halil Kanacević. V slogu prvega polčasa je za napeto nadaljevanje poskrbel Kalinić (46:47).

Blaž Mahkovic
Blaž Mahkovic FOTO: Miro Majcen

Podoben razplet je bil tudi v tretji četrtini. Olimpija je sicer vseh deset minut vodila, tudi z 59:52, za kar je bil zaslužen predvsem Dino Murić in njegovih pet zaporednih točk. Beograjčani so napravili vse več napak, a so v zaključku ujeli priključek za napet konec tekme. V 32. minuti so gosti povedli z 72:71, v 37. minuti vodili za pet točk (80:75). Po petih točkah Marka Marinovića so domači še zadnjič ujeli priključek, nato pa so gosti tudi z nekaj več sreče prišli do prednosti, ki je bila težko ulovljiva. Ko je Boban Marjanović zadel še dva prosta meta nekaj sekund pred koncem tekme, je bilo sanj o presenečenju konec.

Union Olimpija - Crvena zvezda 81:91 (22:19, 25:27, 22:21, 12:24)
Prepelič 23, Marinelli 12, Kanacević, Marinović in Nikolov po 9; Kalinić 21, Blažič 11.