Olimpija z raztrgano igro brez možnosti proti Bilbau v Stožicah

Ljubljana, 09. 12. 2015 20.47 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu evropskega pokala doma izgubili proti španskemu Bilbao, tako da bodo morali v zadnjem krogu naslednji teden zmagati v Nemčiji, če bodo želeli nastopati v Evropi tudi v letu 2016. Rezultat je bil 63:84.

Rupnik je bil z 11 točkami skupaj z Lešićem prvi strelec zmajev.
Rupnik je bil z 11 točkami skupaj z Lešićem prvi strelec zmajev. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli peti poraz v evropskem pokalu, tretjega pred domačimi gledalci, tako da bodo uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja reševali v zadnjem krogu proti neposrednemu tekmecu. Z Oldenburgom, pri kateremu bodo gostovali naslednjo sredo ob 20. uri, imajo namreč po devetih tekmah enak izkupiček - štiri zmage in pet porazov. Bilbao, katerega so Ljubljančani presenetili na prvi tekmi v Španiji, je bil tokrat vsaj za razred boljši tekmec. Zeleno-beli so bili z izjemo uvodne četrtine in dela tretje vseskozi v podrejenem položaju in proti razigranim gostom, med kateri je izstopal Latvijec Dairis Bertans (26 točk, indeks 31), niso imeli nobenih možnosti za uspeh.

To so sami spoznali že pred koncem tretje četrtine, ko so zapravili praktično edini poskus preobrata. V 26. minuti so se namreč približali na 46:51, toda nekaj izgubljenih žog - v 40 minutah se jih je nabralo kar 26 - oziroma slabih obramb, je Špance vrnilo v prepričljivo vodstvo (58:46). Drugi del evropskega pokala bo nadaljevalo 24 najboljših ekip tega tekmovanja ter osem najslabših iz evrolige. Vsako ekipo od 5. januarja do 10. februarja čaka še šest tekem. Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Luka Rupnik z 11 točkami in Sava Lešić, ki jih je dosegel deset.