Olimpija v slovenskem derbiju povsem izsušila Krko

Ljubljana, 11. 10. 2015 22.40 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v petem krogu lige ABA pred domačimi gledalci potrdili petkovo zmago proti Ciboni in v slovenskem derbiju povsem deklasirali Krko (80:50). Najboljši strelec pri zmajih je bil Sava Lešić, ki je dosegel 14 točk.

Košarkarji Olimpije so dosegli tretjo zmago v ligi ABA.
Košarkarji Olimpije so dosegli tretjo zmago v ligi ABA. FOTO: Damjan Žibert

Z dvema zaporednima zmagama je Union Olimpija uspešno prebrodila 'peklenski teden' oziroma napornih šest dni, v katerih je odigrala kar štiri tekme. Popolnoma je svoje privržence razočarala Krka, ki je po odmevni zmagi v petek proti evroligaški Cedeviti tokrat v Stožicah prikazala verjetno najslabšo predstavo v zadnjem desetletju. Ljubljančani so jo nadigrali v vseh pogledih igre, še zlasti boleč pa je bil za Dolenjce prvi polčas. V dvajsetih minutah so dosegli vsega šest košev iz igre ali 17 točk, med strelce so se vpisali le štirje igralci, ob tem, da je Jure Lalić dosegel 12 točk. Dobrodošla je za njih torej novica, da bo ekipo v prihodnjem tednu okrepil nekdanji hrvaški reprezentant Ante Delaš.

Union Olimpija je vprašanje zmagovalca rešila zelo hitro. V prvi četrtini je prišla do desetih točk naskoka (19:9), v drugih do dvajsetih (35:15), na trideset pa je morala počakati do začetka zadnjega dela (69:38).