Ljubljana, 24. 11. 2015 20.53 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v sedmem krogu Evropskega pokala z 78:65 premagali francosko zasedbo Nanterra. To je bila še tretja zmaga Ljubljančanov v omenjenem pokalu, s čimer ostajajo v igri za napredovanje. Tekmo si je ogledal tudi nogometaš Andraž Šporar, ki je blestel na sobotnem derbiju Olimpije in Maribora.

Francoze so premagali z isto razliko, kot so izgubili na prvi tekmi, a so tam dosegli več košev, kar pomeni, da bodo v primeru enakega števila točk uvrščeni pred Nanterrom. Zmaga tako šteje dvojno, saj so Francozi neposreden tekmec Ljubljančanov za eno od prvih štirih mest v skupini A, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje. Najboljša posameznika pri Unionu Olimpiji sta bila Miha Lapornik s 16 in Sava Lešić s 15 točkami.

Čeprav je Union Olimpija nastopila precej oslabljena - brez prvega organizatorja igre Zacha Wrighta in kapetana Saša Zagorca, je pokazala obraz, ki ga njeni privrženci v zadnjih tekmah niso vajeni. Zeleno-beli so namreč od zadnjih desetih tekem v evropskem pokalu in ligi Aba izgubili kar devet.

Olimpija ostaja v igri za napredovanje.
Olimpija ostaja v igri za napredovanje. FOTO: Damjan Žibert

In tudi tokrat so začeli zelo slabo. Na začetku druge četrtine so imeli že 16 točk zaostanka. A sledil je popoln preobrat, tako v igro kot rezultatu. Union Olimpija je s kolektivno igro, predvsem pa veliko bolj čvrsto obrambo, dobila drugo četrtino z 20:9. Do konca tekme oziroma od rezultata 15:31 je gostom prepustila vsega 37 točk, sama pa jih je dosegla 63.