Olimpija s petimi trojkami Domna Lorbka do druge zmage v ligi Aba

Sremska Mitrovica, 15. 10. 2017 19.38 |

Košarkarji Petrola Olimpije so v četrtem krogu lige Aba zabeležili drugo zmago. Po uspehu v uvodnem krogu in nato dveh zaporednih porazih so tokrat v gosteh nadigrali Mega Bemax (86:77). Junak ljubljanske zmage je bil Domen Lorbek, ki je zadel pet trojk iz prav toliko poskusov, tri od teh v zadnjih petih minutah.

Navkljub zgoščenemu razporedu tekem - za Petrol Olimpijo je bila to tretja tekma v gosteh v šestih dneh - so Ljubljančani prikazali dobro igro in zasluženo prišli do dveh pomembnih točk. Večji del tekme so bili v ospredju, v odločilnih minutah, potem ko so nadoknadili zaostanek 61:68, pa sta v ospredje stopila prva strelca - Jordan Morgan (20 točk, 10 skokov) in nova okrepitev Petrola Olimpije Domen Lorbek. Trojko je zadel za izenačenje na 68, nato dve minuti pred koncem za vodstvo 81:76 ter še v zadnji minuti, ta je dokončno odpihnila upe domačih.

Zmago je delno skazila le poškodba mečne mišice organizatorja igre Petrola Olimpije Talorja Battlea. Po prvih novicah zadeva ni nedolžna, nadaljnji zdravniški pregledi pa bodo pokazali, ali bo lahko Američan na naslednjih tekmah pomagal soigralcem.

V prihajajočem tednu bo Petrol Olimpija igrala dve tekmi; v sredo jo čaka gostovanje v ligi prvakov pri turškem Banvitu, v soboto, 21. oktobra, pa bo v ligi Aba gostila črnogorski Mornar.