Olimpija ostala brez zmage v drugem delu evropskega pokala in brez osmine finala

Nižni Novgorod, 26. 01. 2016 19.21 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v evropskem pokalu doživeli nov poraz. V četrtem krogu drugega dela so morali na gostovanju v Rusiji premoč priznati Nižnemu Novgorodu, ki je zmagal z 81:74. Zmaji tako ostajajo brez teoretičnih možnosti za osmino finala.

Zmaji so popustili v samem zaključku dvoboja.
Zmaji so popustili v samem zaključku dvoboja. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani, ki v drugem delu še nimajo zmage, so dva kroga pred koncem izgubili tudi teoretične možnosti za preboj v osmino finala. Tako bosta zadnji dve tekmi le formalnega značaja; naslednji teden doma proti slovitemu Maccabiju iz Tel Aviva in 10. februarja pri Unicsu v Kazanu.

Union Olimpija je z Nižnim Novgorodom izgubila še drugič v zadnjih šestih dneh. V Stožicah so Rusi zmagali z 79:73, tudi tokrat pa so tehtnico na svojo stran nagnili šele v zaključku obračuna. Glede na to, da so zeleno-beli nastopili brez treh standardnih igralcev - Ronaldsa Zakisa, Gregorja Hrovata in Mitje Nikolića - so se favorizirani domači zasedbi dobro upirali. V prvem polčasu so si sicer privoščili delni izid 0:16, ki je Nižni Novgorod pripeljal do prednosti 14 točk, v nadaljevanju pa so zaostanek ujeli in na začetku zadnje četrtine za kratko tudi povedli (64:63). V zaključku so imeli domači vseeno dovolj kakovosti, predvsem pa razpoloženega Victorja Rudda (28 točk, indeks 31), da so zanesljivo prišli do druge zmage v drugem delu.

Največ točk za Union Olimpijo je dosegel kapetan Saša Zagorac (18 točk, za dve točki 9:10, trojke 0:5), 14 jih je zbral Sava Lešić (met iz igre 5:7), 12 Vasilije Vučetić (met za dve točki 6:7) in 11 Miha Lapornik (5 podaj).

Nižni Novgorod - Union Olimpija 81:74 (30:18, 15:20, 18:20, 18:16)