VIDEO in FOTO: Prepelič po zmagi nad Olimpijo: Oldenburg je zelo podoben Mariboru

Ljubljana, 11. 11. 2015 22.21 |

STA/M.G./N.P./T.V.
2

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v Evropskem pokalu. Pred domačimi gledalci v Stožicah so v 5. krogu skupine A morali priznati premoč nemškemu Oldenburgu, ki je slavil z 82:81. Pri gostih je 12 točk dosegel nekdanji zmajček Klemen Prepelič, ki je bil štirikrat natančen pri metu za tri točke.

• Klemen Prepelič po zmagi proti Unionu Olimpiji
    01:56
    Klemen Prepelič po zmagi proti Unionu Olimpiji
  • Saša Zagorac po porazu proti Oldenburgu
    00:55
    Saša Zagorac po porazu proti Oldenburgu

Ljubljančani imajo po petih krogih dve zmagi in tri poraze. Najboljša strelca pri zeleno-belih sta bila Ronalds Zakis s 17 točkami in Miha Lapornik ter Sava Lešić, ki sta jih dosegla po trinajst. Zmaji so praktično celo tekmo zaostajali, nato pa z delnim izidom 13:0 prišli do vodstva z 81:80, toda na koncu je odločil koš gostujočega košarkarja Vaughna Dugginsa.

Ljubljančani so pokazali dva različna obraza; večino tekmo slabega, s premalo borbenosti oziroma želje po uspehu, v zadnjih štirih minutah pa tistega pravega, ki je na noge dvignil približno 2000 gledalcev in ki je ekipo pripeljal korak do zmage. A zeleno-belim se ni izšlo, Nemci so odločilni koš dosegli pet sekund pred iztekom tekme .

Za pester program med polčasom je poskrbela kar plesalka ob drogu.
Za pester program med polčasom je poskrbela kar plesalka ob drogu. FOTO: Damjan Žibert

Union Olimpija je tako doživela tretji poraz v Evropskem pokalu, kar ni najboljši obet pred nadaljevanjem sezone, še posebej ob napornem ritmu tekem. Konec tedna bo v ligi Aba gostovala pri Cedeviti, v naslednjem krogu Evropskega pokala pa jo čaka še gostovanje pri Trentu. Ta je v 5. krogu pred domačimi gledalci izgubil z Bilbaoom (75.80).

Z delnim izidom 13:0 že okusili slast zmage, a ...
Če bi varovanci trenerja Gašperja Potočnika vseh štirideset minut igrali v takšnem ritmu kot zadnje štiri minute, potem bi imeli na svojem računu že precej več zmag. Iz sna so se prebudili šele, ko je Oldenburg prišel do prednosti 80:68 in je verjetno v mislih že vknjižil drugo zmago. Zmaji so ekspresno prišli na 77:80, 55 sekund pred koncem pa so po košu Zacha Wrighta tudi povedli (81:80). A prav slednji se v zadnjem napadu ni znašel in ostalo je pri rezultatu 82:81, ki ga je sodniška trojka priznala šele po ogledu počasnega posnetka.

Zmaji so vknjižili tretji poraz v Evropskem pokalu.