NBA: Oklahoma zmagala v Dallasu

Dallas, 20. 05. 2011 08.41 |

V finalu zahodne konference je izid v zmagah izenačen na 1:1, saj je sinoči Oklahoma za šest točk zmagala v Dallasu. Prvi strelec tekme je bil Nowitzki z 29 točkami, Durant jih je dosegel 24.

Košarkarji moštva Oklahoma City Thunder so v severnoameriški ligi NBA v Teksasu s 106:100 premagali Dallas Mavericks in skupni izid v zmagah v konferenčnem finalu zahoda poravnali na 1:1. Junak tekme pri gostih je bil Kevin Durant s 24 točkami, z izvrstno igro pa se je dokazal tudi branilec James Harden, ki jih je k zmagi dodal 23 ter še sedem skokov in štiri podaje.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: Reuters

Ob koncu tretje četrtine je bil izid tesen, 77:76 za goste, ki so nato vodili za deset  točk le dobre tri minute pred koncem tekme. V zadnji četrtini je bil izvrsten Dallasov Dirk Nowitzki, ki je na prvi tekmi dosegel kar 48 točk, tokrat so ga tudi podvajali, a je vseeno v zadnji četrtini dosegel kar 16 točk (skupaj 29), vendar mu ni uspelo spreobrniti izida. To je bil prvi domači poraz Dallasa v letošnji končnici. Naslednja tekma bo na sporedu v Oklahomi.