Oklahoma se ne predaja: izid je poravnan na 2:2

Oklahoma, 03. 06. 2012 08.19 |

Košarkarji NBA-moštva Oklahoma City Thunder so dobili tudi drugi domači dvoboj konferenčnega finala. Tokrat so San Antonio Spurse premagali s 109:103, junak zmage pa je bil vnovič Kevin Durant (36 točk).

Košarkarji NBA-moštva Oklahoma City Thunder so po zadnjem dvoboju s San Antonio Spursi začeli verjeti, da je pred njimi premagljiv tekmec, ki bi ga lahko z nekaj športne sreče izločili na zadnji stopnički do tako želenega finala. Prav s takšno miselnostjo so šli v četrti medsebojni obračun konferenčnega finala in uspeli. Po izenačeni uvodni četrtini dvoboja (26:26) so zaigrali veliko bolje od tekmeca in si pred nadaljevanje priigrali velikih 12 točk naskoka.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: Reuters

Prav omenjena 'rezerva' je v moštvo vnesla nekaj lahkomiselnosti, Spursi so to takoj izkoristili, in se jim pred zadnjim delom dvoboja približali na vsega štiri točke. Četa Scotta Brooksa se je nato pobrala, v zadnjih minutah izenačenega obračuna odigrala tako, kot je bilo potrebno, s koši Kevina Duranta v ključnih trenutkih dvoboja, pa je Oklahoma prišla do zmage in izenačenja v zmagah na 2:2. "Nisem si rekel, da moram prodreti proti obroču in doseči točke, saj smo to skozi celoten obračun počeli prav vsi,“ je po drugi zmagi Oklahome nad Spursi povedal Kevin Durant, s 36 točkami najboljši strelec obračuna.

Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 109:103 / 2:2