Dallas (tokrat) brez možnosti proti Oklahomi

Dallas, 08. 05. 2024 06.04 | Posodobljeno pred 11 dnevi

Luka Dončić je skupaj z Dallas Mavericks dočakal uvodni obračun polfinala zahodne konference košarkarske lige NBA. Teksašani, v prvem krogu končnice so izločili ekipo Los Angeles Clippers s 4:2 v zmagah, so gostovali pri najboljši zasedbi zahodne konference Oklahoma City Thunder in izgubili (117:95). Dončić ni imel svojega (strelskega) dne. Ljubljančan je dosegel 19 točk, dodal je še šest skokov in devet asistenc. Na parketu je preživel 41 minut. Kyrie Irving je za goste zbral še točko več. Prvi strelec dvoboja je bil Oklahomin Shai Gilgeous-Alexander, ki je zabil 29 točk. Oklahoma tako vodi z 1:0 v zmagah, ekipi pa igrata na štiri dobljene tekme.

Po relativno izenačenem prvem polčasu so bili gosti povsem v igri še pri izidu 66:65 v tretji četrtini, nato pa zaostali za 15 točk, pred zadnjo četrtino pa imeli 10 točk minusa. V zadnjih desetih minutah pa so domači, ki so Dallas ustavili z dobro obrambo, še povišali ritem, zadevali v pravih trenutkih in naskok povečali tudi na 24 točk, tako da je bil že precej pred koncem znan zmagovalec. Pri tem je bil prvi strelec Shai Gilgeous-Alexander z 29 točkami, ob tem je imel še po devet skokov in podaj, Chet Holmgren je dodal 19 točk, Jalen Williams 18, Aaron Wiggins pa 16.

Luka Dončić ni imel svojega večera, tako kot v tej končnici je znova imel težave z natančnostjo meta, zadel je šest od 19 metov iz igre, le enega od osmih za tri točke in končal z 19 točkami, temu je dodal devet podaj in šest skokov. Točko več je dosegel Kyrie Irving, Daniel Gafford pa je vpisal 16 točk in 11 skokov.

Izid, polfinale konference, zahod, prva tekma:
Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 117:95 (23:23, 39:30, 27:26, 28:16)
Luka Dončić 19 točk, 6:19 iz igre, 1:8 za tri, prosti meti 6:10, devet podaj in šest skokov, dve ukradeni in pet izgubljenih žog v 41 minutah igre.