Novomeščani izgubili v neposredni bitki za obstanek v ligi Aba, Mega Leks previsoka ovira

Novo mesto, 04. 02. 2017 19.10 |

Košarkarji Krke so v 21. krogu regionalne lige Aba doživeli še 14. poraz v letošnji sezoni. Tokrat jih je doma premagal Mega Leks (82:73), ki jih je sedaj tudi prehitel na lestvici, saj imata ekipi enako število zmago in porazov. Novomeščane po novem porazu čaka hud boj za obstanek v ligi.

Novomeščani so izgubili pomembno tekmo za ohranitev statusa v ligi ABA.
Novomeščani so izgubili pomembno tekmo za ohranitev statusa v ligi ABA. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Krke so v domači dvorani odigrali pomembno tekmo v boju za ohranitev statusa v ligi Aba. Proti neposrednemu tekmecu za obstanek Mega Leksu so izgubili in pet krogov pred koncem rednega dela ostali pri sedmih zmagah, zabeležili so 14. poraz. Novomeščani so vodili le na začetku, ko je bilo 2:0. Nato so sedem zaporednih točk dosegli Beograjčani, pet Radosav Spasojević. Marko Luković je domače s trojko priključil, toda gosti so med četrto in šesto minuto z delnim izidom 8:0 spet pobegnili na 17:7. Deset točk je ekipi ločilo tudi po prvih desetih minutah. Nekaj več so krkaši zaostajali sredi druge četrtine, domači ekipi ni pomagala niti minuta odmora, saj je Mega Leks v 16. minuti vodil z 41:25, v 18. pa 46:29. Zaostanek so domačini do polčasa nekoliko zmanjšali, štirje zadeti prosti meti Ronalda Curryja in koš Matica Rebca so pomenili 35:46.

Srbska ekipa je imela v tretji četrtini vse pod nadzorom, Krka je v 27. minuti zaostajala že za 20 točk, v preostanku četrtine pa so Novomeščani strnili vrste in prepolovili zaostanek za zadnjih deset minut. Toda korak bližje jim ni uspel. Mega Leks je na uvodu zadnje četrtine z delnim izidom 10:0 hitro spet prevzela vajeti igre. Domačini se niso predali, do konca so odigrali po najboljših zmožnostih in na koncu dobili četrtino z 18:17, tekmo pa izgubili s 73:82. Krka bo naslednjo tekmo v ligi Aba igrala 12. februarja ob 12. uri v Skopju, do konca tekmovanja pa jo nato čakata še domači preizkušnji z Mornarjem in Cibono ter gostovanji pri Igokeji in Partizanu.

Krka - Mega Leks 73:82 (16:26, 19:20, 20:19, 18:17)