Novomeščani evropsko sezono začeli z visoko zmago

Novo mesto, 06. 11. 2012 21.13 |

Košarkarji novomeške Krke so v 1. krogu pokala eurochallenge (skupina A) premagali ciprski klub Etha iz Nikozije (100:73). Pri Dolenjcih je z 20 točkami blestel Edo Murić.

Košarkarji Krke so z odliko začeli evropsko tekmovanje. Na prvi tekmi pokala eurochallenge so v domači dvorani s 100:73 premagali Etho iz Nikozije. Krkaši so vodili celotno srečanje, goste pa nadigrali v vseh elementih igre. V domači vrsti je blestel Edo Murič, ki je dosegel 20 točk in osem skokov, Domen Lorbek jih je dal 19, še točko manj pa Jakov Vladović. Na drugi strani je bil najučinkovitejši Ogooluwa Adegboye s 16 točkami.

Novomeščani so na domačem parketu vknjižili visoko zmago.
Novomeščani so na domačem parketu vknjižili visoko zmago. FOTO: Aljoša Kravanja

Krkaši so začeli s šestimi zaporednimi točkami, ko so Ciprčani dosegli prvi koš na tekmi, pa so sledile nove štiri na strani domače ekipe. Po vodstvu Krke z 12:4 pa so se igralci Ethe vendarle uspeli približati. Sprva je bilo na semaforju 15:8, hitro pa še 15:11. A se igralci iz Novega mesta niso dali motiti in do konca uvodne četrtine prišli do prednosti 11 točk (24:13). Domačini so dobro predstavo nadaljevali tudi v drugi četrtini. Sredi četrtine so povedli za 15 točk (38:23), ekipa iz Nikozije pa je uspela znižati zaostanek na –10 (38:28). Na odmor sta ekipi odšli pri rezultatu 46:37.

Lepo prednost so Novomeščani brez težav nadzorovali. Sredi tretje četrtine je bilo 59:45, pred zadnjim delom tekme pa visokih 71:53. Košarkarji iz Nikozije se niso znali zoperstaviti tekmecem, prednost Krke pa je iz minute v minuto naraščala. Po 80:61 je bilo jasno, da bo zmaga ostala v Novem mestu. Domači so do konca tekme povsem nadigrali goste in jih premagali s 100:73.