Nova blamaža Olimpije: po porazu v Mariboru sedaj 'visi' celo regionalna liga!!

Maribor, 27. 04. 2013 19.44 |

V predzadnjem krogu rednega dela slovenske košarkarske lige je Union Olimpija senzacionalno, že drugič v nekaj tednih, izgubila proti Mariborčanom in sedaj je za Ljubljančane pod vprašajem tudi nastop v regionalni ligi. Bodo zmaji v prihodnje igrali le v slovenski ligi?

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli nov šokanten poraz z Mariborom, ki ima lahko hude posledice, če Ljubljančani v zadnjem krogu ne bodo premagali do zdaj neporažene Krke in če bo Maribor Messer v gosteh premagal že za polfinale odpisani Tajfun. Zeleno-beli lahko tako zdrsnejo na tretje mesto v ligi Telemach za prvaka, kar bi pomenilo, da se lahko v ligo ABA uvrstijo le v primeru osvojitve državnega naslova. Poraz na prvi tekmi v Stožicah za mlado ljubljansko zasedbo očitno ni bil dovolj resno opozorilo. Srečanje v dvorani Tabor so sicer začeli dobro, dobili prvo četrtino z dvanajstimi točkami prednosti, nato pa se je začela rapsodija košarkarjev Messerja. Z agresivno obrambo so goste odrezali od koša, tako da so ti v naslednjih 27 minutah dosegli vsega 26 točk.

Sašo Filipovski z Unionom Olimpijo tone vse globlje ...
Sašo Filipovski z Unionom Olimpijo tone vse globlje ... FOTO: Damjan Žibert

V 29. minuti so Ljubljančani še vedno vodili s 50:43, nato pa je Messer naredil delni rezultat 16:1 in imel v 37. minuti osem točk prednosti (59:51). Od preobrata se gostje niso več pobrali. Kanček upanja jim je v zadnji minuti vlil Sasu Salin s trojko za 66:63, toda v sklepnih sekundah so bili domačini zbrani in s črte prostih metov potrdili odmevno in zasluženo zmago. "Poznala se je naša neizkušenost, saj na terenu nismo imeli košarkarja, ki bi odigral precizno in pametno. Namesto, da bi zaigrali potrpežljivo, smo prehitro metali, na drugi strani pa bili nezbrani v obrambi. Dvaintrideset minut smo igrali pametno, v zadnjih osmih minutah pa enostavno nismo vzdržali pritiska. Brez prave koncentracije smo Messerju dovolili, da se prebije do zaslužene zmage. Pred tekmo smo se dogovorili, da moramo dobiti skok in v napadu igrati potrpežljivo, zgodilo pa se je ravno nasprotno. Žoge smo podajali v roke domačinov, ki so imeli tudi polovico skokov več. Z 18 izgubljenimi žogami in takšnim razmerjem v skoku je težko premagati katerokoli ekipo," je po novi zaušnici bentil trener ljubljanskih košarkarjev Sašo Filipovski.

Zadnji krog lige Telemach za prvaka je na sporedu v torek. Union Olimpija bo v Stožicah gostila Krko, ki si je že zagotovila prvo mesto, Maribor Messer pa bo pol ure prej gostoval v Šentjurju.