Nov poraz blede Olimpije in izključitev Okorna: 'To je bilo na igrišču klasičnih osem na pet'

Ljubljana, 12. 02. 2017 09.46 |

Košarkarji Union Olimpije so v 22. krogu lige ABA v gosteh izgubili proti ekipi FMP z 79:89. Ljubljančani so po dveh zaporednih porazih na domačem igrišču, ko sta bili za njih usodni obe makedonski ekipi, gostovali v Železniku in vnovič ostali praznih rok.

Tudi FMP v letošnji sezoni ne blesti, vendar je bil v zadnjih štirih tekmah v svoji dvorani uspešen. V izenačeni tekmi, v kateri je po treh četrtinah tekme še vodila Union Olimpija, so domači košarkarji po zaslugi metov za tri točke prišli do neulovljive prednosti in se po zmagah izenačili z Ljubljančani. Obe ekipi imata po devet zmag in trinajst porazov. Še pod vtisom porazov na domačem igrišču so košarkarji Uniona Olimpije krenili v dvoboj proti ekipi FMP. V šesti ekipi so za domačini zaostajali za osem točk (8:16), vendar so do konca četrtine Ljubljančani najprej izid izenačili, uspešen je bil Devin Oliver, ki je z dodatnim prostim mestom svojo nato ekipo popeljal do vodstva z 21:20. S točkama Stevana Miloševića in Jana Barbariča so zeleno-beli domačinom takoj na začetku druge četrtine pobegnili za pet točk (25:20), toda z delnim izidom 8:0 je bil spet FMP tisti, ki je bil v boljšem položaju. Domačini so v 18. minuti še vodili s 36:33, spet pa so bili v končnici bolj zbrani varovanci Gašperja Okorna, ki so svojo prednost na začetku drugega polčasa po svoji prvi trojki na tekmi, uspešen je bil Jure Pelko, povedli z 48:42. S trojkami Davida Davidovića so se domačini vrnili v igro ter v 28. minuti prišli do vodstva 53:52, pet minut pred koncem tekme pa so vodili že z 68:60.

Trener Gašper Okorn je bil v zadnji sekundi tekme izključen.
Trener Gašper Okorn je bil v zadnji sekundi tekme izključen. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančanom ni stekel met za tri točke, saj so dosegli le eno trojko iz devetnajstih poskusov, usodo gostov pa je v končnici tekme zapečatil Američan Jonah Anthony Bolden. "Mislim, da smo odigrali zelo dobre prve tri četrtine. Več kot dobro in naša prednost bi morala biti višja. Kontrolirali smo skok, nismo bili razpoloženi pri metu za tri točke… zelo težko je zmagati, če mečeš trojke 1/19. To je vse resnica. V zadnjih desetih minutah smo prejeli trojke od igralcev, ki niso izraziti strelci in po navadi ne zadevajo. Union Olimpija je dvajset krogov Lige ABA bila tiho. Zapišite si, saj hočem, da je brez cenzure. Poglejte statistiko. V 22. krogih Lige ABA nismo prejeli niti ene tehnične napake, ne jaz, ne moji pomočniki. To je bila prva, ki smo jo dobili in to izključujočo, sekundo do konca tekme. Do konca so nas sprovocirali. Če bi se nam tako sodilo v Ljubljani, bi imeli vsaj dve ali tri zmagi več v tem trenutku. Tako to pač ne gre. Če mislijo, da je to dobro za ligo, potem jaz ne vem ali se splača, da se potuje na tekme, se bori in tekmuje. Opravičujem se vsem, ampak mislim, da je bilo to danes daleč od nivoja Lige ABA. Ne želim govoriti še o nekaterih drugih stvareh, ki so se dogajale. Zdržali smo tri četrtine, ampak tako pač ne gre več. To je bilo na igrišču klasičnih osem na pet," je po tekmi povedal trener zmajev Gašper Okorn.

Union Olimpija bo naslednjo tekmo v ligi Aba igrala 22. februarja, ko bo v Stožicah gostovala Budućnost.

FMP - Union Olimpija 89:79 (20:21, 40:41, 54:56)