VIDEO in FOTO: Novi boleči poraz zmajev v Stožicah

Ljubljana, 05. 01. 2013 20.47 |

Košarkarji ljubljanskega Uniona Olimpije so v 16. krogu regionalne lige ABA v Stožicah izgubili proti Crveni Zvezdi s 70:56. Pri Beograjčanih je bil nezaustavljiv Igror Rakočević, ki je zmajem natresel 23 točk.

Ljubljančani, ki so ostali brez Dominica Watersa, Aron Baynes pa je med prazniki nekoliko dlje počival zaradi bolezni, so s porazom, osmim v ligi, začeli leto 2013. Tokrat so gostili Crveno zvezdo, ki je vpisala četrto zmago zapored. Gosti so bili praktično vso tekmo v ospredju, prvič pa so občutneje pobegnili že v drugi četrtini, lov Olimpije v drugem polčasu pa ob zelo slabi realizaciji metov (25-odstoten) ni obrodil sadov.
Beograjčani so prvo občutnejšo razliko naredili v 13. minuti, ko so povedli s 26:16, tri minute pozneje pa po košu Michaela Scotta vodili že s 30:18. Ljubljančani so v prvem polčasu slabo metali iz igre, zadeli so zgolj 23 odstotkov svojih metov, in izgubili skok, tako da deset točk prednosti Crvene zvezde pred drugim polčasom ni bilo presenetljivih.

Trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski
Trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski FOTO: Damjan Žibert

Tudi v uvodu drugega polčasa se razmerje moči na parketu ni spremenilo, gosti so še naprej domačim bežali za približno deset točk. V 26. minuti so Beograjčani po trojki Igorja Rakočevića pobegnili že na 44:29, kar je ob zelo skromnem metu iz igre zeleno-belih (do takrat so zadeli zgolj štiri mete za dve točki od 21) domačim navijačem dajalo le malo upanja na ugoden razplet. To se je tudi uresničilo, kljub občasnim prebliskom gostiteljev namreč Crvena zvezda domačim ni pustila blizu in prišla do nove, 11. zmage.

Union Olimpija - Crvena Zvezda 56:70 (14:17,12:19,14:16,16:18)
Baynes 13.,Rannikko 12.; Rakočević 23., Savović 13.