Nikolićev Bamberg premagal doslej neporaženo Unicajo

Ljubljana, 20. 11. 2015 23.02 |

Na tekmah košarkarske evrolige so za konec niza neporaženosti španske Unicaje poskrbeli košarkarji nemškega Brose Baskets Bamberga. Ekipa slovenskega košarkarja Alekseja Nikolića, ki je v treh minutah dosegel eno podajo in en skok, je zmagala s 73:53 in s tem zadala Malagi prvi poraz po petih zmagah.

Jaka Blažič
Jaka Blažič FOTO: Miro Majcen

Drugi slovenski košarkarji v najmočnejšem tekmovanju v Evropi so svoje delo opravili že v sredo in četrtek. Jaka Blažič je z Laboral Kutxo premagal Emporio Armani s 94:82. Slovenski reprezentant je igral deset minut, v tem času pa je dosegel točko in imel podajo. Na edinem sredinem obračunu v Madridu med evropskim prvakom Realom in ruskim Himkijem, zmagali so gostje s 85:82, je za rusko zasedbo Zoran Dragić v 17 minutah dosegel štiri točke in imel skok, mladi Luka Dončić pa je s klopi pospremil četrti poraz Reala.

Še petič v letošnji sezoni je praznih rok v skupini C stala Zielona Gora slovenskega trenerja Saša Filipovskega. Poljaki so izgubili na gostovanju v Kaunasu, kjer je domači Žalgiris slavil s 67:56.