New York Knicks izgubili doma, Vujačić ni igral

New York, 14. 11. 2015 07.46 |

Moštvo košarkarske lige NBA New York Knicks je gostilo Cleveland Cavaliers in izgubilo s 84:90. Najbolj razpoložen v dresu Cevelanda je bil z 31 točkami LeBron James, pri New Yorku, za katerega Saša Vujačić ni zaigral, jih je Carmelo Anthony dosegel 26.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters
Na tekmi v Madison Square Gardnu se je izkazal LeBron James, ki je kar 12 od skupaj 31 točk dosegel v zadnji četrtini. Mo Williams je dodal 20 točk, vključno z izenačujočim košem 40 sekund pred koncem tekme, oba igralca pa sta izdatno prispevala k osmi zaporedni zmagi Clevelanda. Ekipa je s tem izenačila rekord franšize iz sezone 1976/77 in ima enega najboljših startov sezone z osmimi zmagami in le enim porazom. New York Knicks so slabo metali iz igre, njihov odstotek je bil zgolj 37-odstoten. Čeprav je Carmelo Anthony dosegel 26 točk, se mu je ustavilo v drugem polčasu, ko je zbral le štiri točke. Slovenski košarkar v dresu New Yorka Saša Vujačić po odločitvi trenerja tokrat ni dobil priložnosti.

Saša Vujačić tokrat ni igral.
Saša Vujačić tokrat ni igral. FOTO: Reuters

Indiana je za šesto zmago v sedmih tekmah premagala Minnesoto s 107:103, Paul George je dosegel 29 točk, Monta Ellis pa 24. Za Tiberwolves sta se s po 26 točkami izkazala Andrew Wiggins in Zach LaVine, Minnesota pa se je v igro vrnila po 27 točkah zaostanka. Kljub izidu 101:100 le 78 sekund pred koncem so se morali nato njihovi igralci zadovoljiti s tretjim zaporednim porazom. Memphis Grizzlies so Portland Trail Blazers premagali s 101:100. Odločilno polaganje na koš je prispeval Zach Randolph zgolj šest desetink pred koncem, medtem ko je Španec Marc Gasol dosegel rekord sezone v obliki 31 točk. Memphis je s tem končal negativni niz štirih porazov. Za Portland, ki je utrpel četrti zaporedni poraz, je CJ McCollum dosegel 26 točk.

Indiana Pacers - Minnesota Timberwolves    107:103
Orlando Magic - Utah Jazz                  102:93
Boston Celtics - Atlanta Hawks             106:93
New York Knicks - Cleveland Cavaliers       84:90
Toronto Raptors - New Orleans Pelicans     100:81
Chicago Bulls - Charlotte Hornets          102:97
Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 101:100
Oklahoma City Thunder - Philadelphia 76ers 102:85