New York, 01. 02. 2017 07.43 |

Košarkarji New Yorka so v ligi NBA gostovali pri Washingtonu in izgubili s 101:117. Slovenski košarkar pri Newyorčanih Saša Vujačič je v petih minutah dosegel tri točke in dodal tri podaje.

New York je tudi na drugem od treh gostovanj doživel poraz, potem ko je na prejšnjem klonil po štirih podaljških proti Atlanti. Saša Vujačič je tokrat dobil nekaj minut, a ni bil najbolj razpoložen pri metu iz igre, vse točke je dosegel s prostih metov. V dresu Washingtona je z 28 koši izstopal Bradley Beal in bil med najzaslužnejšimi za še 15. zmago ekipe iz prestolnice na domačem parketu. "To je najboljša ekipa Washingtona v zadnjih letih. Navdušujoča sta užitek in veselje, ki ju imamo med tekmami. Vedno smo pozitivni in eden drugemu želimo le najboljše. Res smo prava ekipa in igramo eden za drugega, pri tem pa ni važno, kdo na koncu doseže koš," je o dobri igri Washingtona prepričan Beal. Markieff Morris je k zmagi dodal 24 točk in 10 skokov, John Wall pa 15 točkam kar 13 podaj. Washington je tudi vse višje na lestvici, saj je po petih zaporednih zmagah zdaj na četrtem mestu vzhoda.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony FOTO: Reuters

Pri New Yorku, ki je igral brez Kristapsa Porzingisa in Derricka Rosea, je 26 točk dosegel Carmelo Anthony, 21 pa Brandon Jennings. Naslednja tekma New York čaka v noči na četrtek v Brooklynu. V Kanadi je Toronto v napeti končnici ugnal New Orleans v podaljšku s 108:106. Odločilni koš je 4,3 sekunde pred koncem dosegel Kyle Lowry. Skupaj je dosegel kar 33 točk in 10 podaj. Obe ekipi pa sta v končnici rednega dela izstopali z neučinkovitostjo. Patrick Patterson je že 2:08 minute pred koncem dosegel končnih 96:96, nato pa nobena od ekip ni več zadela za zmago in moštvi sta igrali podaljšek. Pri New Orleansu je bil s 30 točkami najbolj razpoložen Jrue Holiday, Anthony Davis je dosegel 18 košev in 17 skokov.

V San Antoniu je Kawhi Leonard dosegel 36, LaMarcus Aldridge pa 25 točk za zmago domačih nad Oklahoma Cityjem s 108:94. San Antonio je po 37. zmagi v prvenstvu na drugem mestu v zahodni konferenci. Za poražence je Russell Westbrook dosegel 27 točk in 14 skokov. Houston je visoko s 105:83 ugnal Sacramento, Ryan Anderson pa je k zmagi prispeval 25 točk in 11 skokov. Damian Lillard je ob zmagi Portlanda nad Charlottom s 115:98 dosegel 27 točk. Na tekmi med Los Angeles Lakers in Denver Nuggets, ki so jo domači dobili s 120:116, pa je Nick Young v statistiko vpisal 23 točk, D'Angelo Russell pa točko manj in 10 skokov. V napeti končnici je Wilson Chandler, z 28 točkami najbolj učinkovit na tekmi, goste štiri sekunde pred koncem popeljal do zaostanka 118:116, po hitrem prekršku pa je Russell zadel oba prosta meta in dokončno odločil zmagovalca.