New York brez Vujačića do zmage proti Chicagu

New York, 20. 12. 2015 08.03 |

Košarkarji New York Knicks so v košarkarski ligi NBA gostili ekipo Chicago Bulls in zmagali s 107:91. Slovenski košarkar Saša Vujačić v ekipi New Yorka ni dobil priložnosti za igro.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony FOTO: Reuters

Največ zaslug za 14 zmago New Yorka, ki ima tudi 14 porazov, sta imela Carmelo Anthony s 27 točkami in Arron Afflalo z 18, v Chicagu, ki je doživel 10 poraz v letošnji sezoni ob 15 zmagah pa je bil z 21 najbolj učinkovit Joakim Noah, sin nekdanjega francoskega teniškega zvezdnika Yannicka Noaha, ki je dosegel 21 točk. V noči na nedeljo so bile na sporedu še štiri tekme. Tudi na teh štirih so se zmage veselile domače ekipe. Oklahoma je s kar 118:78 premagala Los Angeles Lakers, Washington je doma s 109:101 ugnal Charlotte, Houston s 107:97 Los Angeles Clippers, Memhpis pa s 96:84 Indiano. Zvezdnik Kobe Bryant je zaradi poškodbe desne rame lahko le gledal, kako so njegove soigralce zmleli košarkarji Oklahome na čelu s Kevinom Durantom, ki je zbral 22 točk ob osmih skokih, preden je celotno zadnjo četrtino presedel na klopi za rezerve. Tekma je bila namreč že davno tega odločena, ob polčasu je bilo 67:41. Russell Westbrook je 13 točkam dodal 11 podaj, dvojni dvojček pa je dosegel tudi Enes Kanter z 19 točkami in 14 skoki v 23 minutah.

V denarnico pa bo moral seči Paul George, zvezdnik ekipe Indiana Pacers. Po domači petkovi zmagi s 104:97 nad ekipo Brooklyn Nets je kritiziral sodnike in vodstvo lige mu je za to nedovoljeno potezo naložilo plačilo 35.000 dolarjev kazni. Dan pozneje je George dosegel 29 točk, vendar je njegova ekipa izgubila z Memphisom.

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers   118:78
Washington Wizards - Charlotte Hornets       109:101
New York Knicks - Chicago Bulls              107:91
Houston Rockets - Los Angeles Clippers       107:97
Memphis Grizzlies - Indiana Pacers            96:84