Neverjetno: Helios stresel jezo na Elektro in slavil z razliko +86

Domžale, 17. 10. 2015 22.31 |

Košarkarji Helios Suns so v 1. krogu lige Telemach premagali Elektro s 134:48, s čimer so novo sezono državnega prvenstva začeli z eno najvišjih zmag v ligi Telemach. Elektro so premagali kar s 86 točkami razlike.

Končen rezultat 134:48 pove, da sta bili na parketu Komunalnega centra v Domžalah ekipi, ki ne sodita na isto raven tekmovanja. Domžalčani - med tednom so klonili na gostovanju pri Kvarnerju v sklopu pokala Alpe Adria, se namreč odkrito spogledujejo in napovedujejo vrhunske dosežke, Šoštanjčani pa so v novo sezono krenili z povsem pomlajeno zasedbo, v kateri ima najstarejši igralec 23 let.

Igro mačke z mišjo je najbolje izkoristil Hugh Gibson Robertson, ki je v dobrih 14 minutah na parketu dosegel 25 točk ob metu 6:6 za tri točke in 3:3 za dve. Ob štirih skokih je imel statistični indeks 30. Sicer pa je imelo devet igralcev Heliosa, ki je zadel 16 trojk in imel 34 asistenc, dvomestno število točk. Od tistih, ki so vstopili v igro, sta manj kot deset točk dosegla le Marjan Čakarun in Aljaž Korošec.

Rogaška začela z zmago nad novincem iz Domžal
Košarkarji Rogaške so uspešno začeli novo sezono lige Telemach. Pred domačimi gledalci so premagali novinca v elitni druščini, Lastovko iz Domžal, s 83:68.

Finalisti minulega prvenstva iz Rogaške Slatine so upravičili vlogo favorita in vse od začetka tekme narekovali ritem igre. Tako so so si že v prvih desetih minutah nabrali dvomestno prednost, ki so jo do odmora nadgradili na 40:23, vprašanje zmagovalca pa tudi v nadaljevanju, čeprav so gostje zaigrali bolj hrabro, ni bilo v ospredju.