Nesrečni Durant spet na seznamu poškodovanih

Los Angeles, 12. 11. 2015 08.35 |

Moštvo v košarkarski ligi NBA Oklahoma City Thunder je začasno ostalo brez prvega zvezdnika Kevina Duranta. Sedemindvajsetletni košarkar, ki je bil leta 2014 razglašen za najkoristnejšega košarkarja sezone (MVP), si je na zadnjem gostovanju pri Washington Wizards poškodoval stegensko mišico in bo odsoten od sedem do deset dni.

Kevin Durant (levo) bo počival vsaj en teden.
Kevin Durant (levo) bo počival vsaj en teden. FOTO: Reuters

Gromovniki so sicer tekmo dobili s 125:101, a so začasno ob koncu prvega polčasu ostali brez prvega pod obroči. Kevin Durant je odšepal s parketa v slačilnico, v drugem polčasu pa se ni več prikazal na igrišču. Kot so sporočili iz kluba, je pregled z magnetno resonanco pokazal na poškodbo leve stegenske mišice. Durant je bil do poškodbe v izvrstni formi z odličnim povprečjem 28,1 točke, 7,3 skoka, treh podaj in 1,25 blokade na tekmo.

Durant je v minuli sezoni zaradi poškodbe desne noge izpustil kar 27 tekem, v šestih mesecih pa je prestal kar tri operativne posege na poškodovani nogi. Košarkarji Oklahome Cityja si trenutno s petimi zmagami in tremi porazi z Los Angeles Clippers delijo tretje mesto v razvrstitvi zahodne konference lige NBA. Durant bo najverjetneje prisiljen izpustiti tekme proti Philadelphii, Bostonu, Memphisu, New Orleansu, New Yorku in Dallasu.