Nesrečen poraz Phoenixa, Memphis premagal vodilno Atlanto

Sacramento, 09. 02. 2015 07.39 |

Košarkarji Phoenixa so nesrečno izgubili na gostovanju v Sacramentu. Odločilni koš je dosegel DeMarcus Cousins ob izteku igralnega časa in to tako, da se je žoga od obroča najprej odbila visoko v zrak, priletela na obroč in šla skozi mrežico.

Goran Dragić je ob metu iz igre 6:13 dosegel 13 točk in imel pet podaj, njegov mlajši brat Zoran pa ni stopil na parket. Za Phoenix je to četrti poraz na zadnjih petih tekmah, zaskrbljujoča pa je predvsem njegova neučinkovitost v napadu. Na štirih od šestih tekem so jih tekmeci zadržali pod mejo 100 točk, kar pomeni, da ima Phoenix na zadnjih osmih tekmah povprečje 95,4 točke ali 12 manj kot na prvih 45 tekmah sezone. Za svojim povprečjem zaostaja tudi Goran Dragić, ki je bil v prvih treh mesecih sezone blizu povprečja dvajsetih točk, zdaj pa je na 16,1. Na zadnjih petih tekmah v februarju je Ljubljančan pri vsega 11,2 točkah. Proti Sacramentu je na parketu preživel skoraj 35 minut in metal 6:13. Najboljši posameznik je bil Isaiah Thomas s 26 točkami, medtem ko je Eric Bledsoe ostal doma pri ženi, s katero pričakujeta prvega otroka. Vseeno je Phoenix še vedno na osmem mestu na zahodu. Ima dve zmagi prednosti pred najbližjim zasledovalcem, New Orleansom, in tri pred Oklahomo.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Bolj uspešen je bil Memphis Bena Udriha, ki je doma premagal do tega večera vodilno ekipo lige Atlanto. Udrih je v slabih 20 minutah na parketu dosegel šest točk. Memphis je do devete zmage na zadnjih desetih tekmah prišel po delnem izidu 8:0 v zadnjih dveh minutah in pol. Za Atlanto na drugi strani je bil to šele drugi poraz na 22 tekmah. Po njem je zdrsnila na drugo mesto v ligi - vodi Golden State, Memphis pa je tretji.

Na ostalih prizoriščih velja omeniti novo zmago Clevelanda, dvanajsto na zadnjih 13 tekmah, nov vrhunski dosežek prvega strelca lige Jamesa Hardena, ki je dosegel 45 točk, ter poraz prvakov iz San Antonia, ki so v Torontu izgubili z 82:87, tako da bo moral trener Gregg Popovich še malce počakati na jubilejno 1000. zmago v ligi NBA.

Sacramento Kings - Phoenix Suns 85:83
Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 94:88
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Clippers 131:108
Cleveland Cavaliers - Los Angeles Lakers 120:105
Orlando Magic - Chicago Bulls 97:98
Detroit Pistons - Minnesota Timberwolves 101:112
Charlotte Hornets - Indiana Pacers 102:103
Houston Rockets - Portland Trail Blazers 98:109