NBA: Zmagovalna vrnitev Gorana Dragića z 12 točkami

Miami, 30. 01. 2016 08.10 |

T.Š./STA
2

V košarkarski ligi NBA sta se zmag veselili obe moštvi, za katere nastopajo slovenski igralci. New York je na domačem parketu premagal Phoenix, Miami pa je ob povratku Gorana Dragića po poškodbi zmagal v Milwaukeeju.

Ekipa Miami Heat je na gostovanju premagala Milwaukee Bucks s 107:103. Slovenski reprezentant Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 12 točk (met 5/8), osem podaj in en skok, njegov soigralec Beno Udrih pa v 16 minutah pet točk (met 2/4), dve podaji in skok. Dragić se je v postavo vrnil po poškodbi mečne mišice in je izpustil osem tekem. Prvi strelec Miamija je bil Dwyane Wade z 24 točkami, drugi All-Star igralec iz zasedbe Miamija, Chris Bosh, jih je dodal 20. Junak tekme je bil Wade, ki je ob koncu tekme najprej zadel met za vodstvo 103:101, v zadnjih sekundah pa zadel še dva prosta meta in povišal prednost gostov, ki so šesti v vzhodni konferenci, na končne štiri točke. Dosegel je sicer zadnjih šest Miamijevih točk na tekmi. "To je naredil že velikokrat. Moramo mu vzeti žogo iz rok. Naučili smo se novo lekcijo," je po tekmi povedal trener domačih Jason Kidd. Od njegovih varovancev se je najbolj izkazal Giannis Antetokounmpo z 28 točkami.

New York je v Madison Square Gardnu premagal Phoenix Suns (102:84), Saša Vujačić je dosegel sedem točk (met 3/9) in dodal dva skoka in podajo v 22 minutah igre. Najboljši strelec pri domačih je bil Carmelo Anthony z 19 točkami, ki je ob tem imel še deset skokov in osem podaj. New York, ki je prekinil niz štirih porazov, je trenutno na devetem mestu vzhodne konference, tik za mesti, ki vodijo v končnico. Phoenix je na drugi strani izgubil že 13. zaporedno tekmo v gosteh in je pri dnu zahodne konference.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Deveti zaporedni poraz pa so doživeli Los Angeles Lakers, ki so proti mestnim tekmecem Clippers izgubili s 93:105. Slednji so že devetič zapovrstjo ugnali jezernike. Pri tej zadnji zmagi ima največ zaslug Chris Paul s 27 točkami. Pri Lakers je izstopal Julius Randle s 23 točkami in 14 skoki. Lakers so zadnji v zahodni konferenci, Clippers pa četrti.

Portland, ki trenutno drži osmo mesto na zahodu, je s 109:91 premagal Charlotte, Dallas, ki je dve mesti pred Portlandom, pa je z 91:79 odpravil predzadnjo ekipo vzhodnega dela lige Brooklyn. Slednjemu ni pomagalo niti 28 točk in 12 skokov Brooka Lopeza. Boston, peti na vzhodu, ni imel težav z Orlandom, zmagal je s 113:94 in vpisal peto zaporedno zmago, Detroit sedmi v vzhodni konferenci, pa je moral priznati premoč najboljšemu v tem delu lige Clevelandu, ki je v gosteh slavil s 114:106.

Prvič v sezoni so LeBron James, Kevin Love in Kyrie Irving dosegli po vsaj 20 točk na isti tekmi. Love jih je zbral 29, Irving 28, James pa 20, ob tem pa je imel še devet skokov in osem podaj. James je pri tem presegel mejo 26.000 točk, to mu je uspelo kot najmlajšemu v zgodovini pri 31 letih in 30 dneh. Prav tako pa se je zvezdnik Clevelanda pomaknil v najboljšo 20-erico po številu podaj, prehitel je Dereka Harperja.

Utah, ki je tik za mesti, ki vodijo v končnico na zahodu, je s 103:90 odpravil predzadnjo v tej konferenci Minnesoto, pri kateri je sicer spet blestel Karl-Anthony Towns z 32 točkami in 12 skoki, Oklahoma City, tretja ekipa zahoda, pa je s 116:108 porazila Houston, ki je sedmi v tem delu lige. Russell Westbrook je s 26 točkami, 14 podajami in desetimi skoki dosegel svoj šesti trojni dvojček v sezoni in 25. v karieri. Kevin Durant je dodal 33 točk in 12 skokov. Pri domačih je s 33 točkami izstopal James Harden.

Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers  105:93
Portland Trail Blazers - Charlotte Hornets 109:91
Dallas Mavericks - Brooklyn Nets            91:79
Boston Celtics - Orlando Magics            113:94
Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers      106:114
New York Knicks - Phoenix Suns             102:84
Utah Jazz - Minnesota Timberwolves         103:90
Oklahoma City Thunder - Houston Rockets    116:108