NBA: Zmaga za Udrihove grizlije, poraz za Dragićeva sonca

Memphis, 11. 02. 2015 07.42 |

V ligi NBA sta priložnost za igro dobila dva od treh slovenskih igralcev v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Memphis je premagal Brooklyn, Udrih je igral 20 minut, Phoenix pa je izgubil proti Houstonu, Goran Dragić je igral 37 minut, brat Zoran ni dobil priložnosti.

Moštvo košarkarske lige Memphis Grizzlies je v noči na sredo premagalo Brooklyn Nets s 95:86. Beno Udrih je v 20 minutah za zmagovalce prispeval 12 točk, tri podaje in dva skoka. Izkazala sta se Zach Randolph z 19 točkami in osmimi skoki in Marc Gasol, ki je prispeval dvojni dvojček, 14 točk in 11 skokov. Ekipa je v zadnjih 16 tekmah zmagala že 14-tič, kar šest domačih igralcev, med njimi je bil tudi Udrih, pa je preseglo deset točk.

Phoenix Suns so s 118:127 izgubili proti Houston Rockets, Goran Dragić je v 37 minutah zbral 20 točk, pet skokov in dve podaji, Zoran Dragić ni igral. Phoenix je imel sinoči smolo, saj so k njim prišli igralci Houston Rockets s prvim strelcem lige Jamesom Hardnom na čelu. Ta je bil znova razpoložen, soncem je nasul 40 točk, pri tem pa ujel še 12 odbitih žog in devetkrat podal. Harden je ob zmagi svoje ekipe s 127:188 pol točk dosegel v zadnji četrtini, rakete pa so na tretjem medsebojnem dvoboju to sezono s Phoenixom že tretjič zapored zmagale. Nazadnje je Houston premagal Phoenix prejšnji mesec, tekmo pa je prav tako odločil Harden, ki je za zmago zadel ob zvoku zaključne sirene. Houston ima zdaj na računu 36 zmag in 16 porazov ter je tretja ekipa zahodne konference za vodilnim Golden State Warriors in Memphis Grizzlies. Sonca še čakajo, da jim zasijejo boljši časi, trenutno je razmerje v zmagah 29-25, v zadnjih šestih odigranih tekmah pa so tokrat že petič izgubili. Zaenkrat držijo osmo in s tem zadnje mesto na zahodu, ki še vodi v končnico.

"Svoji ekipi je izdatno pripravil vse zahtevne prodore, tako kot to počno največji igralci tega športa. Saj veste, da se poteguje za naziv najkoristnejšega igralca lige in prav je, da je povsem pri vrhu izbora," je lahko le nemočno po tekmi izjavil tokratni prvi strelec Phoenixa Eric Bledsoe. Za Houston se je tokrat z 20 točkami izkazal še igralec s klopi Josh Smith, Patrick Beverley je prispeval še 15 točk. Prvi strelec Phoenixa je bil na tokratni tekmi Eric Bledsoe, ki je vknjižil 32 točk, Goran Dragić jih je dodal 20, P.J. Tucker pa 17. Ekipa je v zadnjih 16 tekmah zmagala že 14-tič, kar šest domačih igralcev, med njimi je bil tudi Udrih, pa je preseglo deset točk.

Mrežice so izgubile že sedmo tekmo v zadnjih desetih odigranih, Mason Plumlee in Alan Anderson sta bila s po 15 točkami najbolj razpoložena. "Trenutno nam ne gre, predvsem v doseganju košev smo zelo slabi. Če pa ne zadeneš koša, potem sploh ni važno, kako dobro obrambo imaš," je po tekmi dejal Plumlee, ki je 15 točkam dodal še 14 ujetih žog. Jarrett Jack in Brook Lopez sta dodala še vsak po 12 točk, Joe Johnson jih je prispeval 11.