NBA: Vujačić le dobil dostojno minutažo in jo izkoristil

New York, 29. 01. 2016 07.57 |

T.Š./STA
3

Košarkarji New Yorka so v ligi NBA ponoči gostovali pri edini kanadski ekipi Torontu in izgubili za deset točk (93:103). Je pa več kot nekaj pičlih minut igre dobil slovenski košarkar Saša Vujačić in priložnost tudi izkoristil.

Saša Vujačić je v 24 minutah za New York dosegel 13 točk, šest skokov, dve podaji in tekmecem ukradel dve žogi, moštvo pa je izgubili četrtič zapored. Pri New Yorku je bil z 20 koši najbolj razpoložen Arron Afflalo, tako kot Vujačić jih je 13 dosegel tudi Jerian Grant, New York pa je izgubil za deset točk. Za goste niso igrali Carmelo Anthony, Kristaps Porzingis in Jose Calderon.

Pri Torontu, ki je nanizal 10. zaporedno zmago, kar je klubski rekord, sta po 26 točk dosegla Kyle Lowry in DeMar DeRozan, Lowry je temu dodal 10 skokov, Jonas Valanciunas je dosegel 11 točk in 17 skokov. Toronto je zmago napovedal v drugi četrtini, ko je povedel za 14 točk in vedno našel odgovor na uspešne mete New Yorka. Tudi v zadnji četrtini, ko so gostje zaostanek znižali na sedem točk, ali pa slabi dve minuti pred koncem, ko je Vujačić zadel trojko za -8. "Enostavno nismo storili dovolj za zmago, ne glede na to, s kom smo igrali. Gre za popolnoma enostavne stvari. Zgrešili smo preveč prostih metov in Torontu dovolili skok v napadu," je po tekmi menil trener New Yorka Derek Fisher.

Nov poraz je doživela Atlanta, ki je izgubila proti Indiana Pacers z 92:111. Odločilna je bila zadnja četrtina, ko je Indiana v zadnjih petih minutah in pol dosegla delni izid 23:2. Pri Atlanti je bil z 20 točkami najbolj učinkovit Jeff Teague z 20 koši, za Indiano jih je Monta Ellis dosegel 25.

Saša Vujačić
Saša Vujačić FOTO: Reuters

Washington je doma izgubil proti Denverju s 113:117. Gostitelji so v zadnjem delu vseskozi lovili zaostanek, na 91. točki izenačili, a niso prevzeli pobude in dokončno obrnili poteka srečanja. Pri gostih je s 26 točkami izstopal Danilo Gallinari. Memphis je ugnal Milawukee s 103:83, v zadnjem delu pa je razlika znašala že 25 točk. Jeff Green za zmagovalce in Greg Monroe za poražence sta dosegla po 21 točk.

New Orleans je ugnal Sacramento s 114:105, temeljni kamen za zmago pa so gostitelji položili v prvi četrtini, ki so jo dobili s 37:19, v drugi četrtini je prednost narasla celo na 42:23 in gostje so do konca lovili zaostanek. Ryan Anderson je za zmagovalce dal 36 točk, 25 jih je dodal Jrue Holiday. Po 26 točk sta za Sacramento dosegla DeMarcus Cousins, in Ben McLemore.

Los Angeles Lakers pa so doma izgubili s Chicago Bulls z 91:101. Jimmy Butler je dosegel 26 točk in 10 podaj za Chicago, izredno razpoložen je bil z drugim dvojnim dvojčkom na tekmi tudi njegov katalonski soigralec Pau Gasol z 21 točkami in 12 skoki.

Toronto Raptors - New York Knicks        103:93
Indiana Pacers - Atlanta Hawks           111:92
Washington Wizards - Denver Nuggets      113:117
Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks      103:83
New Orleans Pelicans - Sacramento Kings  114:105
Los Angeles Lakers - Chicago Bulls        91:101