NBA: Večer gostov

Boston, 20. 03. 2012 08.22 |

V košarkarski ligi NBA je bilo na sporedu šest srečanj, na vseh prizoriščih pa so se zmag veselili gostje. Najbolj prepričljivo so zabeležili igralci Chicaga, ki so v Orlandu slavili s 85:59, njihov trener Tom Thibodeau pa se je v zgodovino zapisal kot strateg, ki je najhitreje prišel do sto zmag v ligi.

Chicago je ob tem postavil še en mejnik, in sicer nikdar v zgodovini nobeno moštvo proti njemu ni doseglo tako malo število točk. Z 59 prejetimi točkami so varovanci Thibodeauja, ki še vedno nastopajo brez prvega zvezdnika Derricka Rosa (zaradi poškodbe bo manjkal še najmanj tri tekme), presegli dosežek legendarnih Bikov pod vodstvom Michaela Jordana, ki so leta 1997 Milwaukeeju prepustili zgolj 62 točk. Chicago je tako zabeležil 38. zmago v oseminštiridesetih nastopih in je še naprej najuspešnejše moštvo lige. Na spodnji strani razpredelnice je najslabša ekipa lige Charlotte, ki je v sedemintridesetih nastopih dosegel vsega sedem zmag. Za Philadelphio je bilo gostovanje pri slednjem pravi trenutek za prekinitev niza treh porazov in utrditev na prvem mestu atlantske skupine, v kateri zadnje mesto zaseda New Jersey. Ta je proti Clevelandu odigral izenačeno srečanje, vendar v sklepni minuti ni znal preprečiti koša Tristana Thompsona, ki je s 27 točkami postavil rekord kariere.

Dirk Nowitzki in Jason Kidd
Dirk Nowitzki in Jason Kidd FOTO: Reuters

Nets, pri katerih je nova okrepitev Gerald Wallace dosegel 27 točk, bi lahko v zadnjem napadu še izsilili podaljšek, vendar je njihov najboljši strelec Deron Williams (28 točk) žogo vrgel izven igrišča. Tesna sta bila obračuna v Atlanti, kjer je Boston zmagal z 79:76, potem ko mu je v zadnji četrtini uspel delni rezultat 13:0, ter v Oaklandu v Kaliforniji, kjer je Minnesota premagala Golden State s 97:93 in ohranila upanje za uvrstitev v končnico. Za osmo mesto na zahodu se poteguje s Houstonom slovenskega reprezentanta Gorana Dragića, ki bo jutri gostil zvezdniško zasedbo Los Angeles Lakers. Na sedmem mestu na zahodu so bili do sinoči košarkarji Denverja, ki so doživeli visok poraz proti aktualnim prvakom iz Dallasa. Nemški zvezdnik Dirk Nowitzki je dosegel 33 točk in zbral 11 skokov, gostitelji pa si bodo tekmo zapomnili tudi po dveh poškodbah v svojih vrstah; Andre Miller si je poškodoval ramo, Danilo Gallinari pa si je zlomil prst na roki.

Charlotte Bobcats - Philadelphia 76ers 80:105
Atlanta Hawks - Boston Celtics 76:79
New Jersey Nets - Cleveland Cavaliers 100:105
Orlando Magic - Chicago Bulls 59:85
Denver Nuggets - Dallas Mavericks 95:112
Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 93:97