NBA: Tokrat pri Miamiju v glavni vlogi ne Goran, temveč Zoran Dragić

New Orleans, 16. 04. 2015 08.05 |

V zadnjem krogu rednega dela severnoameriške košarkarske lige NBA je padla odločitev o zadnjih dveh potnikih v ligaško končnico. To je uspelo Brooklynu in New Orleansu. Miami je zmagal v Philadelphii, Zoran Dragić je dosegel 22 točk, Goran ni igral. Memphis je bil boljši od Indiane (Udrih dve točki).

Memphis je s 95:83 premagal Indiano in ji tako preprečil uvrstitev v končnico za prvaka. Beno Udrih je k zmagi prispeval dve točki. Z zmago se je od letošnje sezone poslovil Miami, ki je bil v gosteh boljši od Philadelphie s 105:101. Zoran Dragić je dosegel 22 točk, Goran Dragić pa ni igral, tako kot tudi ne Dwyane Wade, Luol Deng, ... Zoran je izvrstno izkoristil priložnost, igral je slabih 41 minut, iz igre je metal 9/17 (trojke 3/7).

Košarkarji Indiane bi na gostovanju v Memphisu z zmago še ujeli nastop v končnici lige NBA, vendar so jim načrte prekrižali domači grizliji, ki so drugo četrtino dobili z 32:17 in na ta način prišli do prednosti trinajstih točk. V nadaljevanju tekme so brez večjih težav kontrolirali potek igre. Izkazal se je španski reprezentant Marc Gasol, ki je dosegel 33 točk in imel ob tem še trinajst skokov. Z dvema točkama, skokom in ukradeno žogo je v 16 minutah svoj delež prispeval tudi Udrih, ki je bil v začetni postavi Memphisa. Indiani ni šla na roke niti zmaga ekipe Brooklyn Nets nad Orlandom, ki je doma slavila s 101:88, s katero so jo mrežice prehitele v vzhodni konferenci in se kot osma ekipa uvrstila v prvi krog končnice lige NBA.

Anthony Davis
Anthony Davis FOTO: Reuters

Za slovo od letošnje lige NBA so košarkarji Miamija gostovali pri prav tako odpisani Philadelphii. Več motiva za zmago je bilo očitno pri gostujočih košarkarjih, ki so praktično vso tekmo odigrali z isto peterko. V ekipi Miamija je blestel Michael Beasley, ki je bil 33 točkami najboljši strelec tekme, ob tem pa je imel še osem skokov. Na svoji zadnji tekmi v letošnji sezoni v najmočnejši košarkarski ligi na svetu se je izkazal tudi Zoran Dragić, dobil veliko priložnost in dosegel 22 točk ter imel tri skoke, dve podaji in dve ukradeni žogi. V domači ekipi je bil z 22 točkami najbolj učinkovit JaKarr Sampson. Miami je sezono končal na desetem mestu vzhodnega dela konference.

V zahodni konferenci je bilo najbolj vroče v New Orleansu, kjer so domači košarkarji potrebovali zmago, če so želeli na lestvici prehiteti Oklahomo City, ki je v zadnjem krogu imela lahko delo proti najslabši ekipi sezone, Minnesoti. San Antonio, ki je na zadnjih tekmah stopnjeval svojo formo, je že po prvi četrtini zaostajal za 15 točk, zaostanka pa do konca tekme na veliko veselje domačih navijačev ni več uspel nadomestiti. Med najbolj zaslužnimi za zmago New Orleansa s 108:103 in s tem uvrstitev med šestnajst najboljših ekip lige NBA je imel Anthony Davis z 31 točkami.

Memphis Grizzlies - Indiana Pacers 95:83
Philadelphia 76ers - Miami Heat 101:105
Toronto Raptors - Charlotte Hornets 92:87
Chicago Bulls - Atlanta Hawks 91:85
Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 114:98
Houston Rockets - Utah Jazz 117:91
Milwaukee Bucks - Boston Celtics 100:105
Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 113:138