NBA: Udrihova uspešna vrnitev po poškodbi, Dragić zmagal z Miamijem

Memphis, 22. 10. 2015 09.14 |

T.Š./STA
1

Košarkarji v ligi NBA se pripravljajo na začetek rednega dela sezone, ki se bo začela prihodnji teden. Do takrat bodo odigrali še nekaj prijateljskih tekem. Sinoči sta bila na parketu dva slovenska igralca, Udrih in Dragić sta bila uspešna s svojima moštvoma.

Košarkarji Memphisa, za katere igra tudi Beno Udrih, v pripravljalnih tekmah pred začetkom lige NBA, ki se začne 27. oktobra, ne poznajo poraza. V šesti tekmi so še šestič zmagali, tokrat so bili v gosteh boljši od Atlante, zmagali so z 82:81. Tekmo so zelo slabo začeli, po prvi četrtini zaostajali 7:24, a igralci s klopi so hitro vzpostavili ravnotežje, za to ima nekaj zaslug tudi slovenski povratnik po poškodbi gležnja. V dobrih 18 minutah je dosegel devet točk (met 2:9), ter zbral pet skokov, eno asistenco ter eno ukradeno žogo. Najboljši strelec na tekmi je bil njegov soigralec Zach Randolph, ki je dosegel 19 točk in dodal še 13 skokov.

Na parket je v sredo stopil tudi Goran Dragić, njegov Miami je s 110:105 premagal Washington, Ljubljančan pa je v 25 minutah dosegel šest točk (met 3:11), zbral pa še po štiri skoke in asistence. Prvi strelec Miamija je bil Gerald Green z 28 točkami.