NBA: Udrihov Milwaukee izgubil v gosteh

New York, 20. 11. 2012 08.27 |

V noči na torek je v severnoameriški ligi NBA od Slovencev igral Beno Udrih, ki je z Milwaukeejem doživel prvi gostujoči poraz sezone. Charlotte je na krilih Ramona Sessionsa slavil s 102:98.

Ekipa Bucks je tudi po zaslugi slovenskega organizatorja igre sredi četrte četrtine vodila že za 11 točk, a so domači košarkarji uprizorili sanjsko vrnitev ter na koncu zasluženo zmagali. Udrih je v 16 minutah na parketu prispeval pet točk (z metom iz igre 2:5) ter blestel s sedmimi podajami, v statistiko tekme je vknjižil še tri skoke in ukradeno žogo. Pri domačem moštvu Bobcats je blestel Ramon Session, ki je v zadnji četrtini dosegel devet od skupno 23 točk in s tem izničil prispevek prvega strelca Milwaukeeja Monta Ellisa (31 točk, pet podaj), ki je šest sekund pred koncem zgrešil trojko, s katero bi gostje povedli.

V San Antoniu je domača ekipa Spurs izgubila proti ekipi LA Clippers s 87:92. Atlanta Hawks je premagala Orlando Magic (81:72), ki je vpisal sedmi poraz v zadnjih osmih tekmah, Denver Nuggets pa je na krilih Italijana Danila Gallinarija – s 26 točkami je vpisal osebni rekord sezone – strl odpor moštva Memphis Grizzlies (97:92), ki je prekinilo zmagoviti niz osmih zmag.