NBA: Udrih poražen v Denverju

Denver, 03. 01. 2012 09.12 |

Košarkarji v ligi NBA so ponoči odigrali deset tekem. Med aktivnimi je bilo tudi moštvo Milwaukee Bucks, pri katerem igra Beno Udrih. Slovenski branilec in soigralci so gostovali v Denverju in izgubili s 86:91. Udrih je igral 13 minut in vknjižil sedem točk, štiri podaje in skok.

"Igralci Milwaukeeja so imeli pred tekmo dva prosta dneva, medtem ko smo mi igrali že tretji večer zapored. Vedeli smo, da imajo v tem pogledu malce prednosti. Toda zavedamo se, da če v domači dvorani na visoki nadmorski višini še lahko dajemo ritem v zadnji četrtini, potem smo v dobrem položaju. Na koncu so bili tekmeci tisti, ki so bili utrujeni," je po tekmi razpredal Al Harrington, s 17 točkami drugi strelec moštva za Danilom Gallinarijem, ki je z 21 točkami dosegel svoj rekord sezone. Branilci naslova Dallas Mavericks so po neprepričljivem začetku sezone (pred tekmo so imeli le eno zmago v petih nastopih) pred domačimi navijači ugnali doslej neporaženo ekipo Oklahoma City Thunder s 100:87. "Naše moštvo bo boljše iz meseca v mesec. Marca in aprila bomo zagotovo zelo dobri. Kljub temu pa moramo še precej postoriti v naši igri. Ekipa ima velik potencial, imamo veliko strelcev, veliko izkušenih igralcev, ki vedo, kako se igra v NBA. Smo lahko zelo nevarna ekipa," je po tekmi dejal Dirk Nowitzki, ki je dosegel 26 točk.

Dirk Nowitzki in Jason Kidd
Dirk Nowitzki in Jason Kidd FOTO: Reuters

Pri gostih je Kevin Durant dosegel točko več. Prvi poraz je doživel tudi lanski finalist Miami, ki je doma izgubil proti Atlanti z 92:100. Ta je ritem Miamija porušila v zadnji četrtini s consko obrambo. Pri domačih je LeBron James dosegel 28 točk, sedem skokov in šest podaj, pri gostih pa je bil z 21 točkami najučinkovitejši Joe Johnson. Utah je doma ugnal New Orleans s 94:90, Minnesota je z novo dobro predstavo Kevina Lova, ki je tekmo končal s 24 točkami in 15 skoki, odpravila San Antonio s 106:96, New York Knicks so doma izgubili proti Torontu s 85:90, New Jersey pa z Indiano s 94:108. Detroit je odpravil Orlando z 89:78, Boston je bil s 100:92 boljši od Washingtona, Phoenix pa s 102:91 od Golden Stata.

Phoenix Suns – Golden State Warriors 102:91
Boston Celtics – Washington Wizards 100:92
Detroit Pistons – Orlando Magic 89:78
Miami Heat – Atlanta Hawks 92:100
New Jersey Nets – Indiana Pacers 94:108
New York Knicks – Toronto Raptors 85:90
Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs 106:96
Dallas Mavericks – Oklahoma City Thunder 100:87