NBA: Udrih in druščina učinkovita v Dragićevem Houstonu

Houston, 26. 01. 2012 10.25 |

V košarkarski ligi NBA sta v noči na četrtek v Houstonu na parket stopila oba Slovenca Beno Udrih in Goran Dragić. Udrih se je v majici Milwuakeeja veselil zmage nad Dragićevim Houstonom s 105:99.

Andrew Bogut
Andrew Bogut FOTO: Reuters

Za domače je Goran Dragić v 25 minutah dosegel štiri točke, pet skokov, štiri podaje in ukradeno žogo ob treh izgubljenih, medtem ko je Beno Udrih za zmagovalno moštvo v 15 minutah prispeval šest točk, sedem podaj, skok in ukradeno žogo. V Houstonu sta za goste, ki so prekinili niz enajstih porazov, Stephen Jackson in Brandon Jennings vsak zadela po 20 točk, Ersan Ilyašova pa je vpisal osebni rekord z 19 skoki. Ob tem so zadeli tudi 14 trojk, največ v sezoni. Zmaga pa ni bila brez davka. Na začetku prvega polčasa si je Andrew Bogut zvil levi gleženj. Sedemindvajsetletni Avstralec, ki je zaradi pretresa možganov že izpustil tekme v začetku leta, novo poškodbo pripisuje "črni magiji": "Očitno nekdo zabada igle v vudu lutko, narejeno po moji podobi." Po sedmih zmagah je Houston vpisal poraz. Najbolj uspešen pri raketah je bil Kevin Martin z 29 točkami. Rakete so sicer ob koncu prvega polčasa vodile za devet točk, vendar so v tretji četrtini košarkarji Bucks s 57-odstotnim metom iz igre naredili odločilno razliko. "Nismo smeli tega dopustiti, da so nam tako zlahka pobegnili. Imeli smo ogromno priložnosti, ko bi lahko prevzeli nadzor, vendar so nam v tretji četrtini stvari ušle iz rok," se je jezil trener Houstona Kevin McHale. V pestrem košarkarskem večeru velja omeniti, da je moštvo Los Angeles Lakers dobilo mestni derbi proti košarkarjem Clippers s 96:91. Indiana pa je v gosteh premagala Chicago s 95:90, kar je za Bike prvi domači poraz v letošnji sezoni.

Cleveland Cavaliers – New York Knicks 91:81
Washington Wizards – Charlotte Bobcats 92:75
Philadelphia 76ers – New Jersey Nets 90:97
Detroit Pistons – Miami Heat 98:101
Chicago Bulls – Indiana Pacers 90:95
Oklahoma City Thunder – New Orleans Hornets 101:91
Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves 90:105
San Antonio Spurs – Atlanta Hawks 105:83