NBA: Udrih in Dragić do tesnih zmag

New York, 29. 02. 2012 08.10 |

Slovenska košarkarja Beno Udrih in Goran Dragić sta v noči na sredo po srednjeevropskem času prišla do tesnih zmag v ligi NBA. Ob skromni minutaži obeh košarkarjev je Udrih dosegel šest, Dragić pa dve točki.

Beno Udrih je z Milwaukeejem premagal (119:118) Washington, k zmagi pa je prispeval šest točk, skok in devet podaj. Dragić, ki je zbral dve točki ter podaji, skok in ukradeno žogo, pa je bil s Houstonom z 88:85 boljši od Toronta. Milwaukee Bucks so v domači dvorani Bradley Center gostili košarkarje iz prestolnice in tesno, zgolj za točko slavili zmago. Udrih je odigral 17 minut in v tem času zbral šest točk, skok ter kar devet podaj, najbolj pa se je v domači vrsti izkazal Ersan Ilyasova, ki je 2,2 sekunde pred piskom sirene popravil zgrešeni met Brandona Jenningsa, ki se je odbil od obroča, in dosegel odločilni koš za zmago. To je bil za goste še peti zaporedni poraz. Pri Milwaukeeju, ki je po šestih zaporednih porazih v domači dvorani le prišel spet do zmage, je blestel Mike Dunleavy z 28 točkami. "Zelo sem si oddahnil, ko sem videl, da je ob meni Ersan, ki je za menoj popravil moj slab poskus," je po zmagi iskreno povedal Jennings, Ilyasova pa je skromno dodal: "Bil sem le ob pravem času na pravem mestu."

Luis Scola je k zmagi Houstona prispeval dvojni dvojček.
Luis Scola je k zmagi Houstona prispeval dvojni dvojček. FOTO: Reuters

Tudi Dragić je s soigralci doma gostil Toronto Raptors. V Teksasu se je najbolj izkazal Kyle Lowry s 26 točkami, Luis Scola pa je k zmagi z 88:85 prispeval 15 točk in deset skokov. Houston je dobil še četrto od zadnjih petih tekem zapored in ima prvič to sezono več kot 50-odstotni izkupiček. Kevin Martin je dodal 14 točk, nato pa je 11,7 sekunde pred koncem zgrešil ključni prosti met, ki je gostom iz Kanade ponudil priložnost, da tekmo izenačijo. Na srečo domačih košarkarjev pa je Linas Kleiza zgrešil poskus za tri točke z velike razdalje, Martin pa se je oddolžil in pobral žogo pod obročem. To je bila za rakete, za katere je Dragić v 19 minutah prispeval dve točki, skok in dve podaji, še 18. zmaga v zadnjih 25 tekmah. Za goste iz Toronta je DeMar DeRozan dosegel 17 točk, James Johnson 16, Ed Davis pa je zbral kar 15 skokov.

Milwaukee Bucks - Washington Wizards 119:118
Houston Rockets - Toronto Raptors 88:85
Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 83:86
Indiana Pacers - Golden State Warriors 102:78
Detroit Pistons - Philadelphia 76'ers 68:97
Chicago Bulls - New Orleans Hornets 99:95
Dallas Mavericks - New Jersey Nets 92:93
Sacramento Kings - Utah Jazz 103:96