NBA: Udrih 16 točk za zmago Memphisa nad Los Angelesom

Memphis, 12. 11. 2014 07.42 |

Beno Udrih je z Memphis Grizzlies gostil moštvo Los Angeles Lakers in vknjižil zmago s 107:102. Udrih je v 18 minutah zbral 16 točk, tri podaje in skok. Nemec Dirk Nowitzki je postavil rekord za največ doseženih točk tujega košarkarja v NBA.

V Memphisu sta bila za domače ključna igralca Mike Conley, ki je dosegel 23 točk, in Marc Gasol, ki mu je uspevalo vsega po malo. Španec je osmim točkam dodal še devet podaj in osem ujetih žog, odločila pa je zadnja četrtina tekme, kjer so domači zadržali nalet zadnjeuvrščene ekipe v ligi. Tudi Zach Randolph je imel svoj dan, vknjižil je že šesti dvojni dvojček v zadnjih osmih tekmah ter prispeval odločilno polaganje v zadnjih sekundah, ki je zapečatilo zmago domačih. Randolph je tekmo končal z 11 točkami in desetimi podajami. V dresu jezernikov je Kobe Bryant dosegel 28 točk in bil najboljši igralec gostov, pa čeprav se je znašel na napačni strani statistike. V merjenju za največ zgrešenih metov iz igre je na lestvici prehitel nekdanjega člana ekipe Boston Celtics Johna Havliceka, potem ko je v sedmi minuti zadnje četrtine zgrešil že 13.418. koš v karieri. "Ah, temu sploh ne sledim. Sem branilec, ki igra na tem položaju že 19 let, seveda kdaj tudi zgrešiš," je o negativnem rekordu dejal Bryant. Njegov soigralec Carlos Boozer je ob porazu vknjižil rekord sezone v obliki 20 točk, Memphis pa je Los Angeles ugnal že četrtič v petih tekmah, vključno s tistimi iz lanske sezone. Jezerniki so igrali brez Wayna Ellingtona, ki je po smrti očeta z družino v Philadelphii.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Pozitivni rekord pa je v dresu Dallas Mavericks uspel Nemcu Dirku Nowitzkemu. Njegovo moštvo je doma s 106:98 premagalo Sacramento Kings, Nowitzki pa je postavil rekord za največ doseženih točk tujega košarkarja v NBA. Igralec iz Würzburga je na tekmi dosegel 23 točk in na lestvici s skupno doseženimi 26.953 točkami prehitel Hakeema Olajuwona (26.946). Nemec je zdaj na devetem mestu, tokrat pa je bil tudi prvi strelec zmagovalcev. Pri Sacramentu je Rudy Gay dosegel 26 točk.