NBA: Toronto s pomočjo Bargnanija do zmage proti Minnesoti

Toronto, 10. 01. 2012 08.32 |

V košarkarski ligi NBA tokrat na delu ni bilo slovenskih košarkarjev. Za Toronto je Andrea Bargnani dosegel 31 točk in svojemu moštvu pomagal do zmage s 97:87 proti Minnesoti. Strelsko je bil razpoložen tudi Josh Smith, ki je s 26 točkami pomagal Atlanti do zmage s 106:101 proti New Jersey Nets.

Toronto se je veselil zmage proti Minnesoti.
Toronto se je veselil zmage proti Minnesoti. FOTO: Reuters

Ekipa Chicago Bulls je v košarkarski ligi NBA premagala Detroit Pistons kar z 92:68 in dosegla trinajsto zaporedno zmago v medsebojnih dvobojih. Carlos Boozer je dosegel 23 točk, Derrick Rose pa 22 in imel še osem podaj. Košarkarji Philadelphie 76ers so ugnali Indiano Pacers s 96:86 in so dosegli novo zmago, ponovno po zaslugi izvrstne igre v drugem polčasu. V soboto so Toronto premagali po zaslugi delnega izida 30:8 v drugem delu tekme, tokrat pa so odpravili Indiano predvsem zaradi delnega izida 15:3 v tretji četrtini. V izenačeni ekipi gostiteljev je največ točk dosegel Andre Iguodala (20). Ekipa Toronto Raptors je na čelu z Andreo Bargnanijem (31 točk) ugnala Minnesoto Timberwolves s 97:87 in po sezoni 2003/04 ostaja neporažena v medsebojnih dvobojih v svoji dvorani. Ekipa New Jersey Nets je zaradi skoraj 54 odstotnega meta iz igre košarkarjev Atlante Hawks doma izgubila s 101:106. Moštvo New York Knicks je porazilo Charlotte Bobcats z 91:87, čeprav sta imela Carmelo Anthony (22 točk) in Amare Stoudemire (25 točk, 12 skokov) slab izkoristek metov. Denver je doma v dvoboju z New Orleans Hornets (81:94) klonil prvič po petih zaporednih zmagah.

Toronto Raptors – Minnesota Timberwolves 97:87
Philadelphia 76ers – Indiana Pacers 96:86
New Jersey Nets – Atlanta Hawks 101:106
New York Knicks – Charlotte Bobcats 91:87
Chicago Bulls – Detroit Pistons 92:68
Denver Nuggets – New Orleans Hornets 81:94