NBA: San Antonio ugnal Memphis in povedel z 1:0

San Antonio, 20. 05. 2013 07.42 |

Košarkarji San Antonio Spurs so v končnici lige NBA doma gladko premagali Memphis Grizzlies s 105:83 in v finalu zahodnega dela lige povedli z 1:0 v zmagah. Francoz Tony Parker je za zmagovite gostitelje zbral 20 točk in devet podaj.

Igralci Spurs so po prvi četrtini vodili s 17 točkami prednosti, v drugi že za 20 točk, nato pa so na odmor ob polčasu odšli s 14 točkami naskoka. V tretjem delu so gostitelji vodili še s 60:43, nato pa so gostujoči tekmeci odgovorili z delnim izidom 13:2. Quincy Pondexter je v tem delu igre zbral kar 11 točk in zadel tri od svojih petih trojk. Pomagal mu je Jerryd Bayless z ukradenimi žogami in z atraktivnim zabijanjem po protinapadu. Memphis, ki je sicer dosegel prve točke na srečanju, je tako tri minute in 43 sekund pred koncem tretje četrtine znižal zaostanek na 56:62. Sledil je nalet domačih na krilih rezervistov Argentinca Manuja Ginobilija (osem točk, pet skokov) in Matta Bonnerja (12 točk), ki sta s trojkami poskrbela za delni izid 11:1 za San Antonio.

Gregg Popovich je z ekipo prišel do uvodne zmage v polfinalnem dvoboju proti Memphisu. FOTO: Reuters

S tem so srebrno-črni ponovno visoko vodili (73:57) in prednost nato zadržali do konca dvoboja. Za domače je Kawhi Leonard dosegel 18 točk, Danny Green 16, Tim Duncan pa šest točk in deset skokov. Na drugi strani je bil s 17 točkami najučinkovitejši Pondexter, ki je v igro vstopil iz klopi, najboljši obrambni igralec lige Marc Gasol jih je dodal 15, Mike Conley pa 14. "Žoga je ponovno izvrstno krožila, imeli smo mnogo odprtih metov in te smo tudi uspešno zadevali. Zelo sem zadovoljen z današnjo predstavo ekipe, vendar se zavedamo, da bomo morali tako igrati tudi na naslednjih tekmah, če želimo nadaljevati sezono. Lani smo že povedli z 2:0, nato pa izgubili. Tudi zato, kljub visoki zmagi, v naši slačilnici ni veselja. To je le ena tekma, Memphis pa je zelo močna ekipa tudi po psihološki strani," je dejal Tony Parker.