NBA: Rondo vse bližje rekordu legendarnega Magica

Milwaukee, 11. 11. 2012 09.05 |

Košarkarji ekipe Phoenix Suns so v ligi NBA izgubili v gosteh pri Utah Jazz z 81:94. Goran Dragić je v 40 minutah dosegel 13 točk, šest podaj in tri skoke. Izgubili so tudi Milwaukee Bucks, ki so gostili Boston Celtics, z 92:96. Beno Udrih je v 17 minutah dosegel dve točki, tri skoke in podajo.

V Utahu je Al Jefferson zbral 27 točk in 14 skokov ter tako izdatno pripomogel k zmagi domače ekipe. Paul Millsap je za gostitelje dodal 18 točk in 13 skokov. V dresu Phoenixa je bil najučinkovitejši Luis Scola, ki je dosegel 21 točk, Jared Dudley jih je dodal 16. Sonca so slabe tri minute pred koncem tretje četrtine zaostajala kar za 22 točk, a so z delnim izidom 9:2 v zadnjem delu tekme še lovila priključek, za preobrat na koncu pa jim je zmanjkalo časa.

Milwaukee je moral doma priznati premoč Bostonu. Paul Pierce je dosegel 25 točk, Kevin Garnett pa jih je dodal še 18. Boston se je tako Milwaukeeju maščeval za poraz pred domačimi gledalci 2. novembra (88:99). Pri gostiteljih je bil danes najboljši Monta Ellis z 32 točkami, Samuel Dalembert jih je dodal 14, v svojo statistiko pa prispeval še osem ujetih žog. Rajon Rondo je za Boston desetim točkam dodal še deset podaj, kar pomeni, da je na zadnjih 30 tekmah dosegel deset podaj ali več, to pa je tretji najdaljši niz v ligi NBA. Rekord s 46 tekmami z več kot desetimi podajami ima Magic Johnson med aprilom 1983 in februarjem 1984.

Rajon Rondo
Rajon Rondo FOTO: Reuters

Denver je v gosteh pri Golden Statu potreboval kar dva podaljška za zmago. Na koncu so bili gostje boljši s 107:101. Danilo Gallinari je pet od skupno 21 točk dosegel v zadnjih 36 sekundah, Denver pa je tekmo končal z odličnim delnim izidom 11:0. Klay Thompson je bil prvi strelec Golden Stata s 23 točkami, a je zgrešil pomemben met za tri točke 25 sekund pred koncem tekme.

Po podaljšku so pri Charlotte Bobcats izgubili tudi košarkarji Dallas Mavericks, izid je bil 101:97 za Charlotte. Novinec Michael Kidd-Gilchrist je dosegel rekord kariere s 25 točkami in 12 ujetimi žogami, gostitelji pa so tako prekinili negativni izkupiček proti Dallasu, saj so do zdaj proti njim izgubili kar 16-krat. Kemba Walker je dodal 26 točk in sedem podaj. Dallas je izgubil svojo drugo zaporedno tekmo, O. J. Mayo je zbral 22 točk, Vince Carter jih je dodal 19.

Toronto Raptors – Philadelphia 76ers 83:93
Indiana Pacers – Washington Wizards 89:85
Charlotte Bobcats – Dallas Mavericks 101:97 (podaljšek)
Chicago Bulls – Minnesota Timberwolves 87:80
Houston Rockets – Detroit Pistons 96:82
Milwaukee Bucks – Boston Celtics 92:96
Utah Jazz – Phoenix Suns 94:81
Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs 109:112
Golden State Warriors – Denver Nuggets 101:107 (2 podaljška)