NBA: Rekordni niz Golden Stata prekinjen v Milwaukeeju

Milwaukee, 13. 12. 2015 08.36 |

Košarkarji Golden State so po 24 zaporednih zmagah prvič v sezoni parket zapuščali sklonjenih glav. Na gostovanju v Milwaukeeju so izgubili za 13 točk. New York Knicks so v Portlandu zmagali za dve točki, toliko jih je dosegel tudi Saša Vujačić.

Aktualni prvaki lige NBA Golden State so sezono začeli s 24 zmagami, prvič pa so izgubili v Milwaukeeju s 95:108. Njihov niz zmag je sicer trajal kar 28 zaporednih tekem, saj so štiri po vrsti dobili še v prejšnji sezoni, ko so si tlakovali pot do šampionskega prstana. Milwaukee pa se je kot kaže specializiral za prekinjanje tovrstnih zmagovitih nizov. V sezoni 1971/72 so Los Angeles Lakers ustavili pri rekordu lige NBA - 33 zmagah zapovrstjo. Kljub temu so bojevniki postavili drugi najdaljši niz in najdaljšega od začetka sezone."Ko govorimo o nizu, večje od tega je, da so najboljši na svetu. Za nas je bilo pomembno, da ne govorimo o nizu, temveč o igri proti njim," je po tekmi dejal trener Milwaukeeja Jason Kidd.

Golden State je odigral sedmo zaporedno tekmo v gosteh in ravno na zadnji tekmi najdaljšega niza gostovanj v sezoni se jim je zalomilo. Luke Walton, začasni trener pri Golden Statu, pa je povedal: "Porazi so bedni. Tudi če si pri razmerju 24-1. Nismo bili pravi. Zato je tako težko početi to, kar so ti fantje počeli do zdaj. Vse od nazaj nas je ujelo." Stephen Curry je za Golden State dal 28 točk, štiri točke manj in 11 skokov je dosegel Draymond Green, pri Milwaukeeju je pri 28 končal Greg Monroe, ki je še 11-krat uspešno skočil.

Slovenski košarkar v dresu ekipe New York Knicks Saša Vujačić se je ponoči veselil zmage proti Portland Trail Blazers. Kratkohlačniki so na gostovanju zmagali s 112:110, 31-letni Mariborčan je v šestih minutah dal dve točki in dve podaji.  Pri New Yorku se je s 37 točkami izkazal Carmelo Anthony, na drugi strani jih je 29 dal Damian Lillard.

Anthony je bil eden ključnih mož New Yorka. Najprej je svojo ekipo držal v igri, na koncu je zmago potrdil s šestimi zadetimi prosti meti v zadnjih 30 sekundah. Knicks so v zadnji četrtini zaostajali za deset točk. Portland je ob zadnjem zvoku sirene imel priložnost za zmago, ko je z metom za tri točke poizkusil Lillard, vendar je vrgel mimo koša. Kratkohlačniki so z uspehom prekinili šest tekem dolg niz brez zmage.

"Njihova klop je bila očitna razlika. Skupaj so igralci s klopi zbrali 46 točk. Vsi so prispevali svoj delež. Imeli so veliko energije," je menil trener Portlanda Terry Stotts, da je bil to ključ do zmage, je potrdil tudi Anthony: "Tokrat je bila naša klop fenomenalna. Ko smo zaostajali za deset točk, so ti igralci stopili v ospredje."